Notowania

wiadomości
08.02.2013 11:18

MZ: przyjęta rezygnacja dyrektora Centrum Zdrowia Matki Polki

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przyjął rezygnację dyrektora Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi prof. Przemysława Oszukowskiego - dowiedziała się w piątek PAP ze źródeł w resorcie zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przyjął rezygnację dyrektora Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi prof. Przemysława Oszukowskiego - dowiedziała się w piątek PAP ze źródeł w resorcie zdrowia. *

Informację tę potwierdził PAP rzecznik MZ Krzysztof Bąk. Na razie nie są znane powody dymisji dyrektora CZMP. Na jego miejsce minister powołał dotychczasowego zastępcę dyrektora ds. nauki prof. Jana Wilczyńskiego.

Według raportu NIK z września ubiegłego roku, CZMP było "w krytycznej sytuacji" - najgorszej ze wszystkich szesnastu instytutów nadzorowanych przez ministra zdrowia. NIK informował, że w CZMP natychmiastowego uregulowania wymagały zobowiązania na 175 mln zł.

Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Placówka składa się z dwóch części: Ginekologiczno-Położniczej oraz Pediatrycznej. Centrum zapewnia wszechstronną opiekę nad kobietami w ciąży powikłanej cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, chorobami serca czy infekcjami.

W CZMP diagnozowane i leczone są najtrudniejsze przypadki patologii ginekologicznych. Rocznie przyjmowanych jest tam ponad 40 tys. pacjentów, a liczba porad lekarskich udzielanych w poradniach przyszpitalnych przekracza 180 tys. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

pro/ pz/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne