Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na aukcjach na rzecz WOŚP m.in. dzień w fotelu wicepremiera

0
Podziel się

Młotek sędziowski od ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, kolację z posłem Robertem Biedroniem, udział w manewrach morskich i lot Dreamlinerem można wylicytować wśród ponad 6 tys. aukcji na rzecz WOŚP.

Na aukcjach na rzecz WOŚP m.in. dzień w fotelu wicepremiera
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDzjiONx

Młotek sędziowski od ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, kolację z posłem Robertem Biedroniem, udział w manewrach morskich i lot Dreamlinerem można wylicytować wśród ponad 6 tys. aukcji na rzecz WOŚP.

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia, pod hasłem _ Na ratunek _. Fundacja zbierać będzie pieniądze na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i - podobnie jak w zeszłym roku - na rzecz _ godnej opieki medycznej seniorów _.

Jak co roku, już kilka tygodni przed Finałem rozpoczęły się aukcje charytatywne na rzecz WOŚP. Można na nich kupić tysiące przedmiotów i różnego rodzaju atrakcji ofiarowanych przez polityków, sportowców, artystów, a także organizacje i firmy. Nie brakuje przedmiotów wystawianych przez anonimowych internautów, którzy w ten sposób chcą wspomóc Fundację WOŚP.

bDzjiONz

W tym roku jedną z atrakcji jest dzień w fotelu wicepremiera. - _ Tego jeszcze nie było! Nie tylko jeden dzień w fotelu pana wicepremiera Piechocińskiego, ale t-akże do Waszej dyspozycji samochód premiera, jego ochrona, oczywiście biurko, telefony, dzbanek kawy i mnóstwo innych dostojnych wspaniałości. Z podejmowaniem decyzji będzie na pewno trudno, ale kilkunastogodzinne przeżycie potężnej adrenaliny gwarantowane _ - zachęca do udział w aukcji szef WOŚP Jurek Owsiak.

Ministerstwo Gospodarki przekazało na tegoroczne licytacje kolekcję przedmiotów przekazywanych przez delegacje krajów, z którymi przedstawiciele resortu spotykali się w ciągu ostatniego roku. Wśród nich są m.in.: sztylet od ministra gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czara od premiera Turcji, talerz indyjski z marmuru, ręcznie ozdabiany złotem, kilim z Pakistanu, model pociągu Pendolino, który minister otrzymał od producenta pociągu.

Na aukcjach WOŚP kupić można również m.in. młotek sędziowski od ministra sprawiedliwości wraz z grawerowaną podstawką oraz wizytówką z autografem.

Do wylicytowania są również kolacja z posłem Biedroniem (Twój Ruch), prywatny pokaz kinowy filmu _ Miasto 44 _ z reżyserem, warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel.

bDzjiONF

Dużą popularnością cieszy się aukcja, na której kupić można lot na pokładzie Dreamlinera w klasie biznes. W pakiecie oferowane są m.in. przejazd limuzyną na lotnisko w Warszawie i profesjonalna asysta przy odprawie. Licytacja dotyczy biletu w obie strony dla dwóch osób na wybranej trasie długodystansowej (Nowy Jork, Chicago, Toronto, Pekin).

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie zaoferował dzień pracy na Śluzie Guzianka (Ruciane-Nida, powiat piski).

Marynarka Wojenna oferuje udział w manewrach morskich na pokładzie okrętu transportowo-minowego 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Zwycięzca aukcji będzie mógł obserwować specyfikę szkolenia na okręcie, pozna budowę okrętu, zasady jego działania oraz zadania, jakie wykonuje okręt podczas działań na morzu. Będzie musiał przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia takiego rejsu i wykupić ubezpieczenie NW.

Jak co roku, nie brakuje koszulek, butów, czapek od sportowców. Wielkim zainteresowaniem cieszą się korki z autografem Leo Messiego, a także koszulki i korki z autografami Roberta Lewandowskiego.

bDzjiONG

Są też m.in. płyty z autografami muzyków, suknie gwiazd, obrazy, orografie i różnego rodzaju pamiątki podarowane przez popularnych aktorów, prezenterów, artystów.

Większość aukcji zakończy się po Finale. W zeszłym roku dzięki aukcjom finałowym udało się zebrać ponad 3,4 mln zł. W sumie WOŚP zebrała ponad 50,6 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
WOŚP już zbiera. Do wirtualnych skarbonek i ... W niedzielę 12 stycznia odbędzie się 22. finał WOŚP. Już od kilku tygodni można włączyć się do finałowej zbiórki, biorąc udział w internetowych aukcjach, zasilając wirtualne skarbonki czy włączając się w budowę e-serca.
Będą miliardowe wpływy do budżetu Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił aukcję na dziewiętnaście częstotliwości. Są niezbędne dla rozbudowy szybkiego internetu.
Owsiak w szpitalu u pobitego czterolatka Wcześniej szef WOŚP zostawił trzy kartony zabandażowanych misiów w Bytomiu na ulicy Zabrzańskiej, w pobliżu domu chłopca.
KE grozi Polsce wysokimi karami finansowymi Wszystko przez... opieszałość polityków. Pierwszy projekt wymaganej ustawy ministerstwo gospodarki przedstawiło już 2 lata temu. Dotąd jednak nie trafił on nawet pod obrady rządu.
bDzjiOOa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)