Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na drogach zginęło 35 osób. 1,5 tysiąca pijanych

0
Podziel się:

Policja podała statystyki trzech pierwszych dni długiego weekendu na drogach.

Na drogach zginęło 35 osób. 1,5 tysiąca pijanych
(PAP/Darek Delmanowicz)

*_ - __ W tych statystykach niepokoi wszystko. W ciągu trzech dni, w 344 wypadkach zginęło 35 osób. Policjanci, mimo licznych apeli zatrzymali aż 1495 nietrzeźwych kierowców _ - mówi Robert Horosz z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. *

Przypomniał, że jeśli kierowca ma powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi popełnia przestępstwo, za które grozi do dwóch lata więzienia. _ Przede wszystkim jednak te osoby ryzykują nie tylko swoje życie, ale też życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg _ - dodał.

Dzień Wszystkich Świętych, przebiega na razie dość spokojnie. - _ Nie dotarły do nas informacje o żadnych poważniejszych utrudnieniach. Tłoczno jest w okolicach cmentarzy _ - powiedział Horosz.

*Od piątku na polskich drogach *trwa policyjna akcja Znicz 2010. W sumie nad bezpieczeństwem tych, którzy chcą odwiedzić groby swoich bliskich, czuwa ok. 15 tys. funkcjonariuszy. Policjanci zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką jadą kierowcy i ich trzeźwość. Sprawdzają też stan techniczny aut i m.in. sposób przewożenia dzieci.
Policjanci spodziewają się, że ci którzy wyjechali na pierwszego listopada do swoich rodzin, wracać będą w poniedziałek po popołudniu lub późnym wieczorem. _ Apelujemy by nie odkładać podróży na ostatnią chwilę. Wcześniej zapada zmrok, na drogach mogą być trudne warunki atmosferyczne. Prawdopodobnie będzie tłoczno zarówno na drogach krajowych jak i trasach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy _ - zaznaczył Horosz. _ Zaplanujmy podróż, róbmy przerwy, bądźmy ostrożni, nie spieszmy się _ - dodał.

Zaapelował też ponownie by kierowcy uważali na pieszych. Jesienią i zimą - jak pokazują policyjne statystyki - ginie ich bowiem najwięcej. _ Także piesi powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ubierajmy się w jasne rzeczy, nośmy przy sobie jakieś elementy odblaskowe lub latarki by kierowcy lepiej nas widzieli. Nie przechodźmy przez jezdnię w miejscach niedozwolonych _ - zaznaczył Horosz. Policja już od kilku dni apeluje, by kierowcy, jadąc na cmentarze, nie jechali _ na pamięć _, zwracali uwagę na znaki i słuchali poleceń funkcjonariuszy, którzy w newralgicznych miejscach będą rozładowywać korki.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)