Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Na Morzu Północnym statek dryfuje w stronę platformy wiertniczej
Statek towarowy dryfuje po Morzu Północnym w kierunku platformy wiertniczej - poinformowały w czwartek brytyjskie służby ratownicze, dodając, iż istnieje groźba zderzenia. Z platformy ewakuowano około 20 osób.

"Według wyliczeń, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że gdzieś między godziną 21.00 a 23.00 (między 22.00 a północą w Polsce) dojdzie do kolizji" - podała z bazy Królewskich Sił Lotniczych (RAF) w Kinloss w Szkocji brytyjska telewizja Sky News.


Szef miejscowej jednostki straży wybrzeża Tony Tewton powiedział, że dryfujący statek doznał uszkodzeń w czwartek popołudniu, w odległości około 14 kilometrów od wydobywającej gaz ziemny platformy Murdoch.

"Przy prędkości, z jaką dryfuje, najwcześniej zderzenie mogłoby nastąpić w ciągu dwóch godzin" - zauważył. Dodał, że z platformy Murdoch ewakuowano jednynie personel, który nie jest konieczny przy pracach wydobywczych.

Na miejscu pozostało 10 ludzi. Gdyby zaszła konieczność ewakuacji pozostałych pracowników platformy oraz załogi statku, śmigłowce są w pełnej gotowości - poinformował Tewton. (PAP)

zab/ ap/

8213 8162 arch. int.

telewizja, praca, statek, platforma, platforma wiertnicza, strona, polsce, morze północne
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.