Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Sri Lance po 28 latach zniesiono stan wyjątkowy

0
Podziel się:

Prezydent Mahinda Rajapaksa wskazał, że od zakończenia wojny z separatystami z Tamilskich Tygrysów w kraju nie doszło do zamachów terrorystycznych.

Na Sri Lance po 28 latach zniesiono stan wyjątkowy
(PAP/EPA)
bEEhAvSd

Prezydent Mahinda Rajapaksa wskazał, że od zakończenia wojny z separatystami z Tamilskich Tygrysów w kraju nie doszło do zamachów terrorystycznych.

Prezydent powiedział deputowanym, że _ stan wyjątkowy nie jest już potrzebny _, podkreślając, że _ od zakończenia wojny w maju 2005 r. (w kraju) nie było działań terrorystycznych _.

Wyrażając satysfakcję Rajapaksa poinformował parlament, że stan wyjątkowy nie będzie już przedłużany. Był on przedłużany z niewielkimi wyjątkami co miesiąc od 28 lat. Prezydent dodał, że decyzja wejdzie w życie jeszcze w sierpniu.

bEEhAvSf

Satysfakcję ze zniesienia stanu wyjątkowego wyraził szef opozycji Ranil Wickremasinghe ze Zjednoczonej Partii Narodowej, podkreślając, że należało to zrobić wcześniej.

Stan wyjątkowy dawał policji i siłom bezpieczeństwa szersze uprawnienia podczas zatrzymań. Pozwalał także na długotrwałe przetrzymywanie osób podejrzanych. Opozycja oskarżała rząd, że wykorzystuje stan wyjątkowy do uciszania dysydentów i mediów.

Separatyści z Tamilskich Tygrysów zostali pokonani w maju 2009 r. Wojna domowa, która wybuchła w 1983 r., kosztowała życie ponad 70 tysięcy osób. Tamilowie, stanowiący większość na północy i wschodzie wyspy, walczyli o autonomię tych terenów.

Sri Lanka. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t127739.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ostateczne;pozegnanie;z;cejlonem;nazwa;znika,120,0,746616.html) To koniec Cejlonu. Rząd podjął decyzję Rząd Sri Lanki postanowił zmienić nazwy wszystkich instytucji państwowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t86839.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/60;ofiar;przypadkowego;wybuchu;ciezarowki;na;sri;lance,144,0,677264.html) 60 ofiar przypadkowego wybuchu ciężarówki na Sri Lance Większość osób, które zginęły w eksplozji to policjanci.
bEEhAvSG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)