Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na ulice stolicy wyjedzie autobus promujący "Warszawę Singera"

0
Podziel się:

Możliwość otrzymania bezpłatnych biletów na koncerty, posłuchania
przedwojennej muzyki żydowskiej i spotkania z artystami, m.in. tancerzem Michałem Pirógiem, czekają
na gości promującego Festiwal "Warszawa Singera" autobusu, który wyjedzie na ulice stolicy.

Możliwość otrzymania bezpłatnych biletów na koncerty, posłuchania przedwojennej muzyki żydowskiej i spotkania z artystami, m.in. tancerzem Michałem Pirógiem, czekają na gości promującego Festiwal "Warszawa Singera" autobusu, który wyjedzie na ulice stolicy.

X Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera", którego organizatorem jest Fundacja Shalom, odbędzie się między 24 sierpnia a 1 września, jak co roku w rejonie pl. Grzybowskiego, ul. Próżnej i na Muranowie, w kafejkach nad Wisłą oraz na warszawskiej Pradze. Poza atrakcjami muzycznymi i teatralnymi, planowanych jest prawie 200 wydarzeń kulturalnych - wystaw, wykładów, warsztatów, spotkań literackich, pokazów filmowych oraz innych atrakcji.

Na tegoroczną, jubileuszową edycję zaprosi gości festiwalu specjalny czerwony piętrowy autobus, który we wtorkowe i piątkowe popołudnie wyjedzie na ulice stolicy. Będzie kursował na trasie: pl. Grzybowski-pl. Politechniki-pl. Zbawiciela-pl. Trzech Krzyży-BUW-La Playa-11 Listopada/Skład Butelek-pl. Bankowy-pl. Teatralny-Zachęta-pl. Grzybowski.

Na gości autobusu czekają bezpłatne bilety na festiwalowe koncerty, spektakle i warsztaty. Każdy będzie miał szansę wylosować sentencję z Talmudu, jednej z podstawowych ksiąg religii żydowskiej. Cytaty będą ukryte w ciasteczkach Oznei Haman ("uszy Hamana"), pieczonych tradycyjnie na żydowskie święto Purim. Będą one rozdawane także podczas innych wydarzeń festiwalowych. Goście autobusu będą mieli również szansę m.in. poznać przepis na te ciasteczka.

"Wybierzcie się z nami w krótką podróż festiwalowym autobusem. Muzycznie podróż umili DJ G-Man, który przygotował specjalnie na tę okazję mix przedwojennej muzyki polskiej z muzyką żydowską. W autobusie spotkacie też innych artystów: Mateusza Grydlika, Konrada Czarkowskiego i Michała Piróga. Zapraszam serdecznie do mojej przedwojennej, żydowskiej Warszawy i zapewniam, że kto pozna klimat Festiwalu Singera, ten połknie bakcyla i już z nami zostanie. Festiwal to miejsce dla każdego: dzieci, dorosłych, młodych starszych, samotnych i rodzin. Zauważyłam, że ludzie, których spotkałam po raz pierwszy kilka lat temu, pojawiają się później co roku, często w powiększonym składzie, bo już z własnymi rodzinami. I to cieszy mnie najbardziej" - mówi dyrektor generalna Fundacji Shalom Gołda Tencer.

Na tegoroczną edycję "Warszawy Singera" zaproszono twórców czerpiących inspiracje z kultury i muzyki żydowskiej. Wystąpią artyści z Izraela, USA, Niemiec, Szwecji, Holandii, Francji, Kanady, Rumunii, Węgier oraz Polski m.in. znany trębacz jazzowy Tomasz Stańko, który ma być gościem specjalnym wtorkowej konferencji prasowej poświęconej festiwalowi.

Patronem medialnym "Warszawy Singera" jest Polska Agencja Prasowa.(PAP)

akn/ mrt/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)