Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na Wall Street spokojna sesja i lekkie zniżki na zamknięciu

0
Podziel się

Wtorkowa sesja na Wall Street miała spokojny przebieg, indeksy w ciągu
dnia utrzymywały się w pobliżu zamknięcia z poprzedniego dnia, a na koniec handlu indeksy
zanotowały lekkie spadki.

bEharLHF

Wtorkowa sesja na Wall Street miała spokojny przebieg, indeksy w ciągu dnia utrzymywały się w pobliżu zamknięcia z poprzedniego dnia, a na koniec handlu indeksy zanotowały lekkie spadki.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,15 proc. do 12.018,70 pkt.

Nasdaq Comp. zniżkował o 0,31 proc. i wyniósł 2.683,87 pkt.

bEharLHH

Indeks S&P 500 spadł o 0,36 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.293,77 pkt.

Kontrakty na indeksy w USA pozostawały we wtorek bez większych zmian, w centrum uwagi w dalszym ciągu utrzymywały się ryzyka geopolityczne.

Nad uszkodzoną przez trzęsienie ziemi elektrownią atomową Fukushima we wtorek rano znowu pojawiły się kłęby pary i dymu. Władze poinformowały, że do siłowni powróciły ekipy techniczne, wycofane wcześniej ze względów bezpieczeństwa.

Japoński minister obrony Toshimi Kitazawa powiedział, że dym wydobywa się z trzeciego reaktora i może mieć źródło w płonących fragmentach instalacji, zaś obłoki pary tworzą się w drugim reaktorze, prawdopodobnie za sprawą znajdującej się w nim gorącej wody.

bEharLHN

Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii przekroczyła już 9 tysięcy. Zaginionych jest ponad 12 tysięcy. Wcześniej rzecznik policji poinformował, że w najbardziej dotkniętej przez kataklizm prefekturze Miyagi liczba zabitych przekroczy ostatecznie 15 tysięcy.

Siły zachodnie z poniedziałku na wtorek trzecią noc z rzędu prowadziły w Libii bombardowania, mające na celu wymuszenie przestrzegania uchwalonej przez Radę Bezpieczeństwa ONZ strefy zakazu lotów i ochronę ludności cywilnej przed siłami rządzącego krajem Muammara Kadafiego. W trakcie nalotów rozbił się amerykański samolot myśliwski F-15E. Obaj członkowie załogi są bezpieczni.

We wtorek ceny ropy naftowej na giełdzie wzrosły do 105 dolarów za baryłkę. Drożało też złoto.

Amerykański wskaźnik aktywności wytwórczej Richmond Fed spadł w marcu 2011 r. do 20 punktów z 25 punktów odnotowanych przed miesiącem. Analitycy spodziewali się, że w marcu indeks wyniesie 24 punkty. Indeks wskazuje ogólną kondycję biznesu w obszarze Richmond Federal Reserve.

bEharLHO

Ze spółek kilka procent zyskiwał Netflix, gdyż analitycy Credit Suisse podnieśli jego rekomendację do "ponad rynek".

W górę szły akcje Tivo, bo w akcjonariacie tej spółki pojawił się nowy fundusz hedgingowy.

Inwestorzy spokojnie przyjęli informację, że Bank of New York Mellon podniósł wielkość swojej dywidendy i że skupi z rynku część akcji własnych. Mimo zapowiedzi wyższej dywidendy lekko zniżkowały akcje Fifth Third Bancorp. Kilka procent straciły akcje sieci aptek Walgreens, chociaż jej wyniki kwartalne przekroczyły oczekiwania inwestorów. Dzięki podwojeniu kwartalnego zysku netto rosły akcje Dollar General.

Po zakończeniu sesji wyniki kwartalne podadzą Adobe i Discover. W środę zrobi to m.in. General Mills, a w czwartek Best Buy, ConAgra, Oracle oraz Research in Motion. (PAP)

bEharLHP

pr/ akl/

bEharLIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)