Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 13:26

Na wrocławskim Rynku koncert na 22. finał WOŚP

Występem Orkiestry Dolnośląskiej Policji rozpoczął się w niedzielę na wrocławskim Rynku koncert będący główny wydarzeniem 22. finału WOŚP w stolicy Dolnego Śląska. Impreza zakończy się o godz 20-tej pokazem sztucznych ogni na Wyspie Słodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Występem Orkiestry Dolnośląskiej Policji rozpoczął się w niedzielę na wrocławskim Rynku koncert będący główny wydarzeniem 22. finału WOŚP w stolicy Dolnego Śląska. Impreza zakończy się o godz 20-tej pokazem sztucznych ogni na Wyspie Słodowej.

Wolontariusze WOŚP rozpoczęli kwestowanie w stolicy Dolnego Śląska tuż po północy. Wówczas w trasę po Wrocławiu z centrum miasta wyruszył specjalny tramwaj w barwach WOŚP. Wrzucając datek do puszki można było nim podróżować bez biletu. Po godz. 13. na trasy po Wrocławiu wyruszyły dwa takie tramwaje.

Z kolei na Wrocławskim Rynku od rana można podziwiać zabytkowe samochody i motocykle. Na Rynku można również obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policyjnych antyterrorystów czy pokaz ratownictwa drogowego. Tajniki swojej służby prezentują również: wojsko, pogotowie ratunkowe i straż miejska. Zorganizowano także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

Głównym wydarzaniem wrocławskiego finału WOŚP jest koncert plenerowy. Koncert tradycyjnie rozpoczął się od występu Orkiestry Dolnośląskiej Policji, później na scenie pojawił się zespół Dżemik Blues. Oprócz występów muzycznych odbędą się również pokazy tańca. Na scenie przeprowadzane będą niektóre licytacje przedmiotów przekazanych rzecz WOŚP. Zlicytowany ma zostać m.in. ratusz z piernika, a aukcje ma poprowadzić prezydent Wrocławia Rafał Dukiewicz.

W aukcje, z których dochód zasili konto WOŚP, zaangażowali się również wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa oraz marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec. W tym roku można wylicytować m.in. partię szachów z wojewodą Skorupą czy trening kolarski z udziałem marszałka Jurkowlańca, w który wezmą udział również sławy polskiego kolarstwa - m.in. Ryszard Szurkowski.

Na ulicach Wrocławia w niedzielę kwestuje około 1,5 tys. wolontariuszy. Kulminacyjnym momentem wrocławskiego finału WOŚP będzie "światełko do nieba" - czyli pokaz sztucznych ogni, który odbędzie się o godz. 20 na Wyspie Słodowej.(PAP)

pdo/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz