Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nadodrzański Oddział SG rozszerza zasięg działania

0
Podziel się

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej (NoOSG) w Krośnie
Odrzańskim (Lubuskie) z początkiem 2010 roku przejmie obowiązki Pomorskiego Oddziału SG w
Szczecinie - poinformowała PAP rzeczniczka Komendanta oddziału nadodrzańskiego Anna Galon.

bEgIqrSJ

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej (NoOSG) w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie) z początkiem 2010 roku przejmie obowiązki Pomorskiego Oddziału SG w Szczecinie - poinformowała PAP rzeczniczka Komendanta oddziału nadodrzańskiego Anna Galon.

Zapewniła, że w związku z kolejnym etapem reformy służb granicznych nie są planowane zwolnienia funkcjonariuszy. "Przejmiemy obowiązki likwidowanego oddziału wraz z pełnym jego stanem osobowym. Łącznie w naszym oddziale będzie zatrudnionych 1788 funkcjonariuszy i 436 pracowników cywilnych" - dodała Galon.

Od 1 stycznia 2010 roku NoOSG będzie realizował zadania w oparciu o 10 placówek Straży Granicznej, w tym na trzech lotniskach międzynarodowych. Łącznie będzie ochraniał ponad 500 km granicy państwowej i obejmował swym działaniem wiele powiatów wewnątrz kraju.

bEgIqrSL

Pogranicznicy z tego oddziału będą pełnić służbę na całym odcinku granicy z Niemcami oraz 69-km odcinku granicy z Czechami.

W ciągu najbliższych dwóch lat przewidziane jest zniesienie Placówki Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) i utworzenie grupy zamiejscowej w Gorzowie Wlkp. oraz utworzenie Placówki Straży Granicznej w Pile (woj. wielkopolskie).(PAP)

mmd/ pz/ jbr/

bEgIqrTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)