Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nagroda Camerimage dla amerykańskiej dokumentalistki

0
Podziel się

Amerykańska dokumentalistka Joan Churchill otrzyma w tym roku nagrodę
przyznaną przez organizatorów Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Impreza
rozpocznie się 16 listopada w Bydgoszczy.

bErnokNx

Amerykańska dokumentalistka Joan Churchill otrzyma w tym roku nagrodę przyznaną przez organizatorów Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Impreza rozpocznie się 16 listopada w Bydgoszczy.

"Z wielką dumą ogłaszamy, że to właśnie Joan Churchill odbierze w trakcie 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage Nagrodę za Wybitne Osiągnięcia w Filmie Dokumentalnym. Amerykańska artystka będzie równocześnie pierwszą kobietą w historii festiwalu, która otrzyma tę nagrodę" - poinformowali organizatorzy festiwalu.

Joan Churchill to amerykańska reżyserka i autorka zdjęć, twórczyni między innymi filmów "Juvenile Liaison", "Soldier Girls" oraz "Aileen: Life and Death of a Serial Killer". Artystka także poprowadzi w Bydgoszczy warsztat "Experiential Cinema".

bErnokNz

"Jako dokumentalistkę, niezależnie od tego, czy zasiada na stołku reżysera, czy pracuje w roli autorki zdjęć, Joan Churchill interesują przede wszystkim ludzie i ich niezwykłe, często smutne historie. Pragnie stać się częścią ich życia; poznać ich, polubić, zrozumieć, coś po sobie pozostawić, nie być jedynie anonimową osobą za kamerą, która pojawia się i szybko znika" - podkreślili organizatorzy Camerimage.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage odbywa się od 1993 roku. Pierwsze siedem edycji festiwalu miało miejsce w Toruniu. W 2000 roku pomysłodawca i dyrektor festiwalu Marek Żydowicz przeniósł imprezę do Łodzi, z której w 2010 roku festiwal trafił do Bydgoszczy i odbędą się tutaj co najmniej dwie najbliższe edycje tej imprezy. 21. Festiwal odbędzie się od 16 do 23 listopada. (PAP)

olz/ abe/

bErnokOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)