Notowania

wiadomości
25.05.2012 21:08

Nagroda Culture.pl Superbrands dla Jarzyny i Warlikowskiego

Krzysztof Warlikowski i Grzegorz Jarzyna otrzymali w piątek nagrodę Culture.pl. Została ona przyznana po raz pierwszy, podczas warszawskiej gali VI edycji nagród Superbrands Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Krzysztof Warlikowski i Grzegorz Jarzyna otrzymali w piątek nagrodę Culture.pl. Została ona przyznana po raz pierwszy, podczas warszawskiej gali VI edycji nagród Superbrands Polska.

Statuetki Superbrands 2012 przyznawane są markom biznesowym i osobowościom "budującym markę Polski w kraju i za granicą".

Po raz pierwszy w historii Superbrands wręczona została nagroda Culture.pl Superbrands, przyznawana przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Superbrands za "aktywne upowszechnianie kultury polskiej za granicą". Otrzymali ją Krzysztof Warlikowski i Grzegorz Jarzyna.

Grzegorz Jarzyna, dyrektor naczelny i artystycznego warszawskiego TR Warszawa został doceniony za m.in. wybitne kreacje teatralne, mistrzowski talent i odwagę. Kapituła doceniła artystę również za "największą intuicję wśród polskich twórców w interpretowaniu rzeczywistości naszych czasów i natury współczesnego człowieka".

Krzysztof Warlikowski, dyrektor artystyczny Nowego Teatru w Warszawie, otrzymał statuetkę m.in. za "odwagę w poszukiwaniach i wprowadzaniu nowych tematów i nowych rozwiązań estetycznych w teatrze".

Warlikowski odbierając nagrodę powiedział: "Trochę dziwnie się czuję jako Supermarka. Korzystam jednak z tego spotkania i wzorem Szekspira, który napisał +Miarkę za miarkę+, zaproponuje państwu +markę za markę+. Zapraszam do Nowego Teatru, który prowadzę w Warszawie, nie tylko na przedstawienia, ale także do współpracy. Mam nadzieję, że nie będzie tak, jak w żydowskim dowcipie w opowiadaniu o Dybuku, że sprawa zostanie połowicznie załatwiona, tzn. że są już ci, którzy chcą wziąć, ale nie ma tych, którzy chcieliby dać".

Nagroda Culture.pl Superbrands, ustanowiona została z myślą o osobach prywatnych i instytucjach kultury, które najskuteczniej wspierają obecność polskiej kultury za granicą.

Nominacji dokonali eksperci Instytutu Adama Mickiewicza oraz dyrektorzy Instytutów Kultury Polskiej, a laureata wyłoniła kapituła w składzie: Piotr Bratkowski ("Newsweek"), Piotr Mucharski ("Tygodnik Powszechny"), Zdzisław Pietrasik ("Polityka"), Marta Strzelecka ("Wprost"), Jacek Tomczuk ("Przekrój") oraz dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza Paweł Potoroczyn. (PAP)

agz/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz