Notowania

wiadomości
25.04.2013 23:02

Nagrody im. J. Wejcherta dla Pawła Buszmana, Rafała Brzoski i Mariusza Andrukiewicza

# dochodzi szersza informacja z uroczystości #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi szersza informacja z uroczystości #

25.04. Warszawa (PAP) - Współzałożyciel kliniki serca prof. Paweł Buszman, prezes prywatnego operatora usług pocztowych Rafał Brzoska i Mariusz Andrukiewicz ze Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej odebrali w czwartek nagrody im. Jana Wejcherta, przyznane przez Polską Radę Biznesu.

Prof. Paweł Buszman - przewodniczący Rady Nadzorczej American Heart of Poland SA (Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca) otrzymał nagrodę w kategorii "Sukces", w której PRB wyróżnia przedsiębiorców, "których aktywność biznesowa przekłada się na polską gospodarkę, a ich działalność wyróżniają wysokie standardy etyczne".

W kategorii "Wizja i innowacje", w której nagroda jest przyznawana przedsiębiorcy "wdrażającemu odważne czy niekonwencjonalne koncepcje lub nowe idee biznesowe" laureatem został Rafał Brzoska - prezes Integer.pl S.A, prywatnego operatora usług pocztowych.

Natomiast w kategorii "Działalność społeczna", gdzie honorowane są osoby, które "poprzez swoje działania propagują wartości obowiązujące w społeczeństwie obywatelskim", nagrodę odebrał Mariusz Andrukiewicz, szef Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być razem".

Andrukiewicz odbierając nagrodę podziękował wszystkim pracownikom Stowarzyszenia. "Dziękuję wszystkim, także wolontariuszom i mieszkańcom Cieszyna (siedziba stowarzyszenia - PAP), którzy są ze mną od wielu lat i wierzą, że to co robię ma sens" - dodał.

Stowarzyszenie tworzy m.in. programy pomocowe dla osób znajdujących się w krańcowych sytuacjach socjalnych, społecznych i zawodowych. Pomaga również ofiarom przemocy domowej, ofiarom przestępstw pospolitych czy osobom niepełnosprawnym.

Kapituła po raz pierwszy przyznała też nagrodę specjalną - otrzymał ją prezes zarządu Alior Bank Wojciech Sobieraj. Prezes PRB Zbigniew Niemczycki mówił, że regulamin konkursu przewiduje możliwość przyznania takiej nagrody "za szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój gospodarczy i społeczny".

Prezes Alior Banku żartował, że nominacja bankiera do tej nagrody była wyrazem dużej odwagi kapituły. "W ostatnim czasie jako cały sektor nie mamy dobrej prasy, tym bardziej jestem bardzo zadowolony z tej nagrody" - dodał w rozmowie z dziennikarzami.

Pytany co jest gwarancją sukcesu w jego branży podkreślił, że trzeba wierzyć w to co się robi. "Nie będę oryginalny, ale jeżeli miarą sukcesu jest zysk netto i brutto, to nic z tego nie wyjdzie. Trzeba myśleć po co to się robi, czemu ma to służyć i co stoi na końcu. Potrzebna jest też wiara samozaparcie w trudnych chwilach i upór biznesowy" - zaznaczył Sobieraj.

Uczestniczący w gali rozdania nagród premier Donald Tusk powiedział, że "każdy, kto sięga w życiu po władzę albo po duże pieniądze, musi pamiętać o tym, że jedynym mandatem do sprawowania władzy albo do zdobywania pieniędzy jest czynić innym ludziom dobro". "Dlatego ta nagroda ma tak głęboki sens" - mówił szef rządu.

"Z wielką satysfakcją, gdy patrzę na drogę swoją i wszystkich obecnych na sali, myślę o tym, że ta cała polska przygoda, która zaczęła się w sierpniu 1980 roku (...) gdzieś w naszych sercach zostawiła ten ślad, który owocuje takimi inicjatywami" - mówił.

Podkreślił, że bohaterowie czwartkowej gali "powinni być dla nas bezwzględnie drogowskazem". "Chciałbym, byśmy wszyscy bez wyjątku, niezależnie od tego, jakie role w życiu naszego narodu pełnimy, byśmy pamiętali szczególnie dziś - w tym trudnym roku 2013, być może nie łatwiejszym roku 2014 - o tym, że sensem naszego życia, każdego z nas z osobna i narodu jako całości, jest dzielić się z innymi tym wszystkim, co w nas dobre" - powiedział premier.

Wyraził także przekonanie, że czwartkowa uroczystość będzie sygnałem dla wszystkich, którzy nie zawsze mają siłę, by dzielić się dobrem z innymi, że warto to robić i że "nagroda spotka każdego, kto takim dobrem dzielić się potrafi".

Do nagród w kategorii "Sukces" nominowani byli jeszcze, prezes zarządu Mo-BRUK S.A. Józef Mokrzycki (firma zajmująca się m.in. odzyskiem i recyklingiem odpadów) oraz prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj. W finale konkursu znaleźli się także, w kategorii "Wizja i innowacje" - prezes zarządu VIGO System S.A. Mirosław Grudzień (produkcja detektorów podczerwieni) oraz prezes fundacji Polska Przedsiębiorcza Dariusz Żuk, a w kategorii "Działalność społeczna" - siostra Małgorzata Chmielewska z Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia (pomoc ubogim) oraz Marek Borowski założyciel Banku Żywności w Olsztynie.

Laureatów nagród wybrała 16 - osobowa kapituła, w której skład weszli m.in. przedstawiciele Polskiej Rady Biznesu, członkowie rodziny patrona nagrody oraz prof. Leszek Balcerowicz.

Czwartkowa uroczysta gala, podczas której PRB przyznała nagrody im. Jana Wejcherta była drugą edycją konkursu. Rada jest organizacją, skupiającą właścicieli i prezesów największych firm polskich i działających w Polsce.

Jan Wejchert był współzałożycielem firmy ITI, a potem telewizji TVN. Zmarł w 2009 r.(PAP)

sdd/ mick/ tpo/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz