Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nagrody PRB dla Wojciecha Inglota, Adama Kicińskiego i ks. Jacka Stryczka

0
Podziel się:

Wojciech Inglot, Adam Kiciński i ks. Jacek Strycznek zostali laureatami
nagród im. Jana Wejcherta, przyznanych przez Polską Radę Biznesu. Nominowani pokazali, że w Polsce
można zarabiać pieniądze i mieć własne idee - mówił na gali premier Donald Tusk.

Wojciech Inglot, Adam Kiciński i ks. Jacek Strycznek zostali laureatami nagród im. Jana Wejcherta, przyznanych przez Polską Radę Biznesu. Nominowani pokazali, że w Polsce można zarabiać pieniądze i mieć własne idee - mówił na gali premier Donald Tusk.

Wojciech Inglot otrzymał nagrodę w kategorii Sukces. Mecenas nagrody Jan Kulczyk gratulował laureatowi marzeń, wyobraźni i odwagi, które pozwoliły mu te marzenia zrealizować. "Jak powiedział Napoleon największym mówcą świata jest sukces" - dodał Kulczyk.

Inglot w połowie lat 80. stworzył firmę kosmetyczną Inglot Cosmetics, dziś jest jej głównym udziałowcem i prezesem. Firma sprzedaje kosmetyki w sieci ponad 250 sklepów na całym świecie. To nagroda dla cudownego teamu ludzi, z którymi mam szczęście pracować - mówił odbierając nagrodę.

W kategorii Wizja i innowacje laureatem nagrody został Adam Kiciński prezes firmy CD Projekt RED, która stworzyła m.in. grę komputerową Wiedźmin. Wręczając nagrodę fundator Jerzy Starak podkreślał, że otrzymuje ją człowiek, którego odwaga i determinacja pozwoliła osiągnąć cele, które innym wydają się nierealne, który nie zastanawia się nad trudnościami w drodze do celu, tylko do niego dąży.

Kiciński mówił, że to nagroda dla firmy, bo on nie jest ani programistą, ani grafikiem. "Musimy być innowacyjni, musimy mieć wizję, bo biznes, w którym działamy jest bardzo szynko zmienny" - mówił.

Statuetkę za wybitne osiągnięcia w kategorii działalność społeczna, którą ufundowała Grupa ITI, otrzymał ksiądz Jacek Stryczek - duszpasterz ludzi biznesu, inicjator akcji Szlachetna Paczka. Ogłaszając zwycięzcę prezes Grupy ITI Wojciech Kostrzewa podkreślał, że jest on organizatorem akcji społecznej, której głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy w taki sposób, aby była skuteczna, konkretna i przede wszystkim sensowna.

"Pomaganie to sztuka, w którą udało mi się włączyć nie tylko duchowość, umysł, ale też myślenie biznesowe wielu partnerów" - mówił ks. Stryczek.

"Nominacje pokazują, że dziś w Polsce można zarabiać pieniądze. Można mieć własne wizje idee, temperament, kreatywność" - mówił podczas otwarcia środowej gali premier Donald Tusk.

Prezydent Bronisław Komorowski w liście odczytanym przez ministra prezydenckiej kancelarii Jacka Michałowskiego wskazał, że Polska Rada Biznesu ma za sobą 20 lat doświadczeń i dokonań i wypełnia istotną rolę w życiu publicznym, a głos jej członków słuchany jest z uwagą.

"Państwa organizacja, jak również zrzeszeni w niej czołowi reprezentanci biznesu wnieśli znaczący wkład w polskie przemiany gospodarcze, rozwój i modernizację Polski. W niemałym stopniu to właśnie dzięki kierowanym przez państwa firmom nasza gospodarka wzbogaciła się o najlepsze standardy know-how w zarządzaniu, nowoczesne technologie produkcji i nowe miejsca pracy. (...) Postać Jana Wejcherta jest wzorem, jak wiele może zdziałać człowiek obdarzony wiedzą i talentem, kierujący się śmiałą wizją i twórczą pasją. (...) Był także animatorem społeczeństwa obywatelskiego" - napisał prezydent Komorowski.

Laureatów nagród wybrała 14-osobowa kapituła, w której znaleźli się przedstawiciele środowisk gospodarczych, społecznych, artystycznych oraz mediów, m.in. prof. Leszek Balcerowicz, Waldemar Dąbrowski, prof. Michał Kleiber, Jerzy Koźmiński, Monika Olejnik, Mariusz Walter.

Polska Rada Biznesu przyznała nagrody im. Jana Wejcherta po raz pierwszy, z okazji 20-lecia utworzenia PRB. Rada jest organizacją, skupiającą właścicieli i prezesów największych firm polskich i działających w Polsce.

Jan Wejchert był współzałożycielem firmy ITI, a potem telewizji TVN. Zmarł w 2009 r.(PAP)

wkr/ sto/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)