Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nagrodzono najlepsze prace naukowe i plakaty na temat ochrony własności przemysłowej

0
Podziel się:

Nagrody za najlepsze prace naukowe i
plakaty o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej
wręczono w piątek w Warszawie. Uroczystość odbyła się w siedzibie
Muzeum Plakatu. Konkurs zorganizował Urząd Patentowy.

Nagrody za najlepsze prace naukowe i plakaty o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej wręczono w piątek w Warszawie. Uroczystość odbyła się w siedzibie Muzeum Plakatu. Konkurs zorganizował Urząd Patentowy.

W konkursie nagrodzono 19 prac naukowych, w tym dwie rozprawy habilitacyjne oraz trzy prace doktorskie, 13 prac magisterskich i jedną pracę studencką.

W rozmowie z PAP prezes Urzędu Patentowego Alicja Adamczak powiedziała, że konkurs jest sposobem na budowanie w Polsce kultury ochrony własności intelektualnej. Jej zdaniem, skuteczna ochrona własności intelektualnej, w tym własności przemysłowej, jest warunkiem rozwoju społeczeństwa.

"Warto zdać sobie sprawę, że każdy z nas, na swoim miejscu pracy, może brać udział w tworzeniu nowych pomysłów polepszających jakość pracy i ta innowacyjność musi być zawsze odpowiednio chroniona" - powiedziała Adamczak.

W tym roku na konkurs wpłynęło 27 prac naukowych. "W Polsce na temat ochrony własności przemysłowej powstaje od stu do dwustu prac rocznie" - mówiła Adamczak.

W kategorii habilitacji nagrodę otrzymali: dr hab. Marcin Trzebiatowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego za rozprawę pt. "Obowiązek używania znaku towarowego. Studium prawa polskiego na tle prawno-porównawczym" oraz dr hab. Marek Szydło z Uniwersytetu Wrocławskiego za rozprawę pt. "Swobody rynku wewnętrznego a reguły konkurencji. Między konwergencją a dywergencją".

Wśród prac doktorskich wyróżniono dr Justynę Mordwiłko-Osajdę z Uniwersytetu Warszawskiego (UW) za pracę pt. "Pojęcie i zakres ochrony znaku towarowego", dr Romę Zaborowską z Uniwersytetu Gdańskiego za pracę "Znaczenie kapitału intelektualnego w działalności i sprawozdawczości przedsiębiorstw oraz dr Joannę Kuleszę z Uniwersytetu Łódzkiego za pracę pt. "Zarządzanie Internetem a jurysdykcja państw. Uzasadnienie potrzeby międzynarodowej regulacji prawnej cyberprzestrzeni".

W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu nagród prezes Urzędu Patentowego powiedziała, że "wszystkie nagrodzone prace reprezentują najwyższy poziom naukowy oraz stanowią istotny wkład w rozwój badań w dziedzinie prawa własności przemysłowej".

W kategorii prac magisterskich nagrodzono m.in. Julię Babińską z Uniwersytetu Warszawskiego, Adama Karbowskiego ze Szkoły Głównej Handlowej, Monikę Henzler-Doczyk oraz Karolinę Śleziak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

W konkursie na plakat nagrodzono 17 projektów wykonanych przez studentów akademii sztuk pięknych, uczniów średnich szkół plastycznych oraz osoby startujące w kategorii otwartej. Główne nagrody otrzymali: Paulina Piorun z ASP w Krakowie, Tomasz Sochacki z ASP w Gdańsku, Anna Nowak z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Franciszek Ryczer z Politechniki Warszawskiej.

Konkurs został zorganizowany przez Urząd Patentowy we współpracy m.in. z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Ministerstwem Gospodarki. (PAP)

nno/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)