Notowania

osama bin laden
01.10.2010 11:31

Najbardziej poszukiwany człowiek świata zachęca do hodowli

Przywódca Al-Kaidy wystosował zaskakujące przesłanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dlisbona/CC/Flickr)

Przywódca terrorystycznej Al-Kaidy, Osama bin Laden, wystosował zaskakujące przesłanie do muzułmanów na całym świecie, wzywając ich nie do _ świętej wojny _, lecz do uprawy ziemi i hodowli bydła.

Jedenastominutowe nagranie audio z przesłaniem bin Ladena zamieszczono w piątek na stronach internetowych, wykorzystywanych przez islamistów.

Jak pisze ze Stambułu agencja dpa, głos _ brzmiący tak, jak głos bin Ladena z poprzednich nagrań wideo _ uskarża się na zagrożenia związane ze zmianą klimatu i ostrzega, że grożą niedobory żywności. Krytykuje m.in. muzułmanów w Sudanie, którzy dopuścili do tego, że wielkie, żyzne ziemie leżą odłogiem, choć powinny być uprawiane.

Według bin Ladena - o ile rzeczywiście jest on autorem tego przesłania - _ rodziny handlarzy powinny wysłać część swoich synów do udzielania pomocy potrzebującym i do pracy w rolnictwie _.

Według dpa nagranie, w którym bin Laden mówi też m.in. o powodzi stulecia, która latem nawiedziła Pakistan, mogło powstać mniej więcej przed dwoma miesiącami.

Tagi: osama bin laden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz