Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najbardziej poszukiwany człowiek świata zachęca do hodowli

0
Podziel się

Przywódca Al-Kaidy wystosował zaskakujące przesłanie.

Najbardziej poszukiwany człowiek świata zachęca do hodowli
(dlisbona/CC/Flickr)
bEhnyLbF

Przywódca terrorystycznej Al-Kaidy, Osama bin Laden, wystosował zaskakujące przesłanie do muzułmanów na całym świecie, wzywając ich nie do _ świętej wojny _, lecz do uprawy ziemi i hodowli bydła.

Jedenastominutowe nagranie audio z przesłaniem bin Ladena zamieszczono w piątek na stronach internetowych, wykorzystywanych przez islamistów.

Jak pisze ze Stambułu agencja dpa, głos _ brzmiący tak, jak głos bin Ladena z poprzednich nagrań wideo _ uskarża się na zagrożenia związane ze zmianą klimatu i ostrzega, że grożą niedobory żywności. Krytykuje m.in. muzułmanów w Sudanie, którzy dopuścili do tego, że wielkie, żyzne ziemie leżą odłogiem, choć powinny być uprawiane.

bEhnyLbH

Według bin Ladena - o ile rzeczywiście jest on autorem tego przesłania - _ rodziny handlarzy powinny wysłać część swoich synów do udzielania pomocy potrzebującym i do pracy w rolnictwie _.

Według dpa nagranie, w którym bin Laden mówi też m.in. o powodzi stulecia, która latem nawiedziła Pakistan, mogło powstać mniej więcej przed dwoma miesiącami.

bEhnyLci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)