Notowania

guantanamo
14.11.2009 01:54

Najważniejszy urzędnik Białego Domu rezygnuje

Powodem nieporozumień miała być likwidacja więzienia a bazie Guantanamo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Doradca prezydenta Baracka Obamy, Gregory Craig, postanowił zrezygnować ze stanowiska w związku z konfliktem wokół zamknięcia wojskowego więzienia w bazie Guantanamo, na Kubie.

Jednak rzecznik Białego Domu Robert Gibbs zaprzeczył tym pogłoskom podkreślając "istotny wkład" Craiga w proces likwidacji tego owianego złą sławą więzienia.

Pogłoski o rezygnacji Craiga krążyły już od pewnego czasu, zwłaszcza po tym jak okazało się, że plany zamknięcia więzienia w Guantanamo napotkały na poważne trudności. Wyznaczona przez prezydenta na 22 stycznia data ostatecznej likwidacji tego więzienia najprawdopodobniej nie zostanie dotrzymana.

Craig miał być m. in. przeciwnikiem przewożenia podejrzanych o terroryzm więźniów z Guantanamo do Stanów Zjednoczonych w celu postawienia ich przed sądem. Ogłosił on swoją rezygnację w dniu, w którym Departament Sprawiedliwości poinformował o zamiarze postawienia przed sądem w USA 5 więźniów z Guantanamo.

Craig nie podał przyczyny swej rezygnacji mówiąc jedynie, że zamierza wrócić do prywatnej praktyki prawniczej. Według Rzecznika Białego Domu, jego następcą będzie Bob Bauer, inny długoletni współpracownik Obamy.

Tagi: guantanamo, Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz