Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Największa w Polsce skarbonka WOŚP na Rynku Głównym w Krakowie

0
Podziel się

Około 2,3 tys. wolontariuszy z ośmiu sztabów kwestuje w niedzielę w Krakowie
podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Rynku Głównym u stóp pomnika Adama
Mickiewicza stanęła blisko dwumetrowa, największa w Polsce skarbonka w kształcie serca.

bDoAIgeZ

Około 2,3 tys. wolontariuszy z ośmiu sztabów kwestuje w niedzielę w Krakowie podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Rynku Głównym u stóp pomnika Adama Mickiewicza stanęła blisko dwumetrowa, największa w Polsce skarbonka w kształcie serca.

Skarbonka została wykonana z superwytrzymałych kompozytów i ozdobiona przez artystę Jerzego Rojkowskiego. Powstała dzięki zaangażowaniu sześciu firm podczas tegorocznych Targów Kompozyt-Expo w Krakowie.

Z okazji finału WOŚP Mickiewicz został nietypowo "ubrany" - w pomarańczowe kapoki ratunkowe, bo podczas tegorocznego Finału WOŚP ma nawiązywać do tematyki morskiej.

bDoAIgfb

W Krakowie od rana kwestuje 2,3 tys. wolontariuszy z ośmiu sztabów, m.in. morsy, kąpiące się w zalewie Bagry oraz niewidomi. Jedną z atrakcji jest gra miejska "Na ratunek".

Od rana odbywają się m.in. pokazy ratownictwa w wykonaniu strażaków z Komendy Miejskiej PSP i WOPR. Specjalne stoiska przygotowała policja, która zaplanowała m.in. prezentację alkogogli - okularów symulujących pole widzenia osoby nietrzeźwej, a także konkursy dla dzieci. Miłośnicy sportu mogą wylicytować udział w niecodziennym meczu piłkarskim, w którym zmierzą się z zawodnikami Wisły Kraków.

W trakcie aukcji internetowych można wylicytować także rekonstrukcję arkady namiotu tureckiego zdobytego podczas Odsieczy Wiedeńskiej, krzesło z Wierzynka i zaproszenie na ucztę w tej obchodzącej 650-lecie restauracji, piłkę NBA z autografem Marcina Gortata, garnitur Mike'a Tysona oraz jednodniowy pobyt w areszcie przy ul. Montelupich z gwarancją jego opuszczenia.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał na licytację zaproszenia na uroczyste otwarcia dwóch wielkich krakowskich inwestycji: hali sportowo-widowiskowej i Centrum Kongresowego.

bDoAIgfh

Muzeum Narodowe w Krakowie proponuje zwycięzcom aukcji m.in. jeden dzień w roli dyrektora, specjalne zwiedzanie Europejskiego Centrum Numizmatyki Polskiej, reprodukcję obrazu Olgi Boznańskiej z indywidualną dedykacją oraz organizację własnej wystawy w trakcie kolejnego Finału WOŚP w 2015 r. Wszystkie wystawy, także czasowe, w Muzeum Narodowym można w niedzielę oglądać za darmo.

Krakowski sztab Orkiestry mieści się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. O bezpieczny przebieg Finału dba w całym mieście ok. 250 policjantów, wspieranych przez Żandarmerię Wojskową.

W Tarnowie od rana w niedzielę datki dla WOŚP zbiera 920 wolontariuszy. W ciągu całego dnia zaplanowano m.in. całodzienną zbiórkę krwi, strzelanie z broni długiej i krótkiej na specjalnej strzelnicy kontenerowej produkowanej w Tarnowie czy pokazy jazdy samochodami rajdowymi.

Spektakl "Proces 2.0" wystawi Teatr im. Solskiego. Przedstawienie będą mogły zobaczyć osoby, które wrzucą datek do puszki. Dla darczyńców otwarto też miejskie lodowiska. (PAP)

bDoAIgfi

rgr/ wos/ jra/

bDoAIgfC
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)