Notowania

policja
06.10.2010 11:21

Napadł na 14 banków z atrapą pistoletu. Trafił do aresztu

29-latek został aresztowany na trzy miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lucian Coman/Dreamstime.com)

Na trzy miesiące został aresztowany 29-latek podejrzany o dokonanie co najmniej 14 napadów na banki w różnych rejonach kraju. Mężczyzna używał atrapy broni. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, 29-letni mieszkaniec woj. małopolskiego jest podejrzany o siedem napadów na banki we Wrocławiu. Działał także w Warszawie, Krakowie i Kaliszu.

_ - Policjanci zabezpieczyli jego samochód i atrapę broni, której używał podczas napadów. Podejrzany po napadzie zmieniał tablice rejestracyjne w aucie _ - powiedział Petrykowski. Jak dodał, za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 15 lat więzienia.

29-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym napad rabunkowy. Wpadł pod koniec września tuż po próbie kolejnego napadu. Sprawca wszedł wówczas do jednej z placówek bankowych we wrocławskiej dzielnicy Fabryczna i grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Nie otrzymał ich, ale zdołał uciec.

Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz