Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napieralski chce w Londynie przekonać Polaków do powrotu

0
Podziel się

Szef SLD Grzegorz Napieralski udaje się w przyszły czwartek do Londynu, by
przekonać Polaków do powrotu do kraju. "W Polsce możliwe są zmiany, możliwa jest inna polityka" -
podkreślił lider Sojuszu w rozmowie z PAP.

bEgALCol

Szef SLD Grzegorz Napieralski udaje się w przyszły czwartek do Londynu, by przekonać Polaków do powrotu do kraju. "W Polsce możliwe są zmiany, możliwa jest inna polityka" - podkreślił lider Sojuszu w rozmowie z PAP.

"Chciałbym przekonać Polaków, że w Polsce są możliwe zmiany i jest możliwa całkowicie inna polityka, która zachęci ich do powrotu, a nie obiecywanie żadnej nowej Irlandii, bo to nie wypaliło, to było tylko hasło wyborcze" - powiedział Napieralski.

Zapewnił, że wie dokładnie, jakie były przyczyny wyjazdu naszych rodaków na Wyspy Brytyjskie. "Oni byli zmuszeni do wyjazdu, bo nie ma pracy, zostali jej pozbawieni, albo nie było szans rozwoju. Chcieli zarabiać pieniądze na własne wymarzone mieszkanie, choćby dwupokojowe, na założenie rodziny. Często wyjeżdżając, tracą kontakt z rodziną, ze znajomymi, a przede wszystkim ich związki, takie uczuciowe nie przeżywają tego" - tłumaczył kandydat SLD.

bEgALCon

"Chciałbym więc pokazać, że jest inne myślenie w Polsce, ale takie naprawdę realne, bo przede wszystkim jestem człowiekiem z ich pokolenia i jest we mnie pełna determinacja, żeby to zmieniać. Warto wrócić. Można tak zmieniać polskie prawo, że nie tylko nie będzie podwójnego opodatkowania, ale że jak wrócą, to będą traktowani bardzo poważnie, że znajdą pracę" - podkreślił Napieralski.

Dodał, że dzięki swojej wizycie, chce pokazać, że jest problem osób, które wyjechały, ich nieszczęścia polegającego na tym, że zostali rozdzieleni ze swymi rodzinami. "Chcemy zwrócić na to uwagę również klasy rządzącej i też przeprosić być może, że do tej pory nic się nie udało zrobić" - zaznaczył lider Sojuszu.

Napieralski powiedział, że do Londynu jedzie nie tylko, żeby przekonywać tamtejszą Polonię, by 20 czerwca oddała na niego głos, ale też po to, żeby zaprezentować swój program. "Jak myślę o Polsce, o przyszłości, jak odnoszę się do historii i jakim jestem człowiekiem. Myślę, że to będzie takie bardzo uczciwe i naturalne" - dodał.

Kandydat Sojuszu nie wykluczył, że w Londynie spotka się też z politykami brytyjskiej Partii Pracy, z którą współpracuje jego partia. Napieralski na Wyspach ma zostać do piątku.

bEgALCot

Również w następny czwartek do Londynu na spotkanie z polonią wybiera się kandydat PO na prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. (PAP)

mkr/ la/ jra/

bEgALCoO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)