Notowania

wiadomości
04.05.2011 15:08

Napieralski: projekt budżetu będzie nierealny i wyborczy

# dochodzi wypowiedź Pawła Arndta (PO) #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź Pawła Arndta (PO) #

04.05. Warszawa (PAP) - Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że projekt budżetu na 2012 rok, którym jeszcze w tym tygodniu chce się zająć rząd, będzie "nierealny, nieprawdziwy i wyborczy". Paweł Arndt (PO) komentuje, że rząd jeszcze nie przyjął budżetu, a szef SLD już go krytykuje.

O tym, że w czwartek rząd zajmie się projektem budżetu na 2012 rok, mówił premier Donald Tusk.

"Myślę, że to będzie budżet nierealny, nieprawdziwy i wyborczy. Budżet pojawi się specjalnie w czerwcu, aby koalicja rządząca mogła powiedzieć, że jest nieźle" - mówił Napieralski dziennikarzom w środę w Sejmie.

Zwrócił uwagę, że w 2009 r. w czasie kampanii do Parlamentu Europejskiego minister finansów zapewniał, że wszystko jest w porządku, a krótko po wyborach była nowelizacja budżetu. "I to duża, bo zabrakło kilku miliardów złotych - podkreślił przewodniczący Sojuszu. - To samo wydarzyło się w zeszłym roku, przy okazji wyborów prezydenckich".

"Tak będzie i teraz. Rząd pokaże nam budżet, w którym będzie w miarę pozytywnie, a zaraz po wyborach okaże się, że w budżecie jest katastrofa" - mówił Napieralski.

Przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Paweł Arndt (PO), komentując słowa lidera SLD, powiedział: "Tego budżetu, zdaje się, (Napieralski) jeszcze nie widział, jeszcze go rząd nie przyjął, a pan przewodniczący już określa go jako nierealny".

Poseł PO podkreślił, że o budżecie "zawsze można wiele rzeczy powiedzieć". "Natomiast oceniać go jeszcze przed tym, zanim się pojawił, to jest takie dosyć dziwne" - powiedział w rozmowie z PAP.

W ocenie Arndta, słowa Napieralskiego to "typowe hasła takie jednak przedwyborcze". "Obojętnie co by rząd nie zrobił, to można krytykować. Jak rząd złoży budżet wcześnie - to jest krytykowany, że budżet jest składany wcześnie. Jak go złoży późno, to znowu będzie krytyka, że złożył go późno, żeby coś tam chować przed wyborami" - mówił polityk PO.

Jak tłumaczył, chęć szybszego przyjęcia budżetu wynika m.in. z tego że druga połowa roku to polska prezydencja w UE a jesienią wybory parlamentarne.(PAP)

sdd/ ajg/ la/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz