Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napieralski: samorządowy program SLD napiszą wyborcy

0
Podziel się

Szef SLD Grzegorz Napieralski zapowiedział, że program Sojuszu na wybory
samorządowe powstanie przy współudziale samych wyborców. Działacze SLD, wraz z mieszkańcami swych
województw, będą wypełniać specjalne ankiety dotyczące najważniejszych problemów, które trzeba tam
rozwiązać.

bEghRNVh

Szef SLD Grzegorz Napieralski zapowiedział, że program Sojuszu na wybory samorządowe powstanie przy współudziale samych wyborców. Działacze SLD, wraz z mieszkańcami swych województw, będą wypełniać specjalne ankiety dotyczące najważniejszych problemów, które trzeba tam rozwiązać.

"Tak jak podczas kampanii prezydenckiej, tak samo teraz chcemy być wśród ludzi, chcemy z ludźmi rozmawiać, chcemy nasz program, wizję Polski, budować razem z Polakami. Dla nas jest to bardzo istotne, aby właśnie wysłuchać ludzi, co mają do powiedzenia, co im się podoba, a co im się nie podoba, co chcieliby zmienić, jak widzą swoje miasto, swoją gminę, jak widzą swoje województwo właśnie pod nowymi rządami" - podkreślił Napieralski na poniedziałkowej konferencji prasowej w Szczecinie.

Sojusz przygotował specjalną ankietę, którą lokalni działacze SLD będą wypełniać wraz z mieszkańcami swych województw, miast i gmin. "Ta ankieta ma być przyczynkiem do bardzo szerokiej dyskusji o tym, jak ma wyglądać nasz samorząd, miasto, jak ma być zarządzane, jakie są najważniejsze sprawy do rozwiązania, ale też jak wyobrażamy sobie Polskę" - zaznaczył Napieralski.

bEghRNVj

Ankietę podzielono na dwie części. W części dotyczącej miasta (gminy, powiatu) znalazły się m.in. pytania: "Które opłaty uważasz za najdotkliwsze?", "Co uważasz za największy problem komunikacji publicznej w Twoim mieście?".

W części dotyczącej kraju SLD pyta m.in. o opinię Polaków na temat miejsca lekcji religii - powinny odbywać się w szkole czy poza nią; o zapłodnienie metodą in vitro, czy o to jaka jest najlepsza forma wsparcia państwa dla osób wychowujących dzieci.

Napieralski powiedział, że akcja zbierania opinii będzie prowadzona do 9 października. W październiku odbędzie się konwencja wyborcza SLD, na której zostanie zaprezentowany program wyborczy partii.

"Większość haseł i postulatów i formuła, jaką przyjmie nasz program wyborczy, będzie oparta na rozmowach naszych kandydatów i kandydatek z ludźmi - bo to ich opinia dla nas jest najistotniejsza" - podkreślił szef Sojuszu.

bEghRNVp

Ankietę kandydaci SLD mają prowadzić codziennie w rozmaitych miejscach: na ulicach, przed zakładami pracy, w domach wyborców. (PAP)

szt/mkr/ par/ jra/

bEghRNVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)