Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Napieralski u prezydenta. "Cieszę się, że mieliśmy osobny dzień"

0
Podziel się:

Szef SLD rozmawiał z prezydentem o tym, czy jego partia poprze rząd PO.

Napieralski u prezydenta. "Cieszę się, że mieliśmy osobny dzień"
(PAP/Jacek Turczyk)
bESNYNyt

* *Szef SLD zadeklarował, że jego partia nie będzie bała się współpracować z rządem w ważnych dla Polaków sprawach. Około pół godziny trwało piątkowe spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z Grzegorzem Napieralskim.

Napieralski powiedział, że była to _ merytoryczna, dobra rozmowa _. Pytany, czy możliwe jest ewentualne powołanie koalicji PO-PSL-SLD, odparł, że Sojusz jest _ formacją bardzo odpowiedzialną _ i tam, gdzie są ważna kwestie dla Polski i Polaków _ nie boi się rozmawiać i nie boi się współpracować _. - _ Tak też na pewno będzie _ - zadeklarował.

Szef SLD zaznaczył, że na rozmowę _ o przyszłych koalicjach, ewentualnej współpracy _ trzeba zaczekać. Jak mówił, rozmawiał z prezydentem o sytuacji w UE i _ ważnych kwestiach dla państwa dotyczących przyszłości _. Według niego poruszono tematy reform, pozycji SLD w parlamencie, oczekiwań wobec nowego rządu i współpracy prezydenta z parlamentem.

bESNYNyv

Napieralski spotkał się z prezydentem jako ostatni spośród liderów sejmowych ugrupowań; jako jedyny rozmawiał z nim dzisiaj. - _ Bardzo się cieszę, że mieliśmy dzień dla siebie osobny, że nie zostałem potraktowany hurtowo _ - przekonywał. Zaznaczył, że jego spotkanie dzięki temu było dłuższe i poruszano też wątki osobiste, co - jak mówił - go bardzo cieszyło.

W ramach konsultacji powyborczych Komorowski rozmawiał wcześniej z szefami PO, PiS, Ruchu Palikota i PSL: Donaldem Tuskiem, Jarosławem Kaczyńskim, Januszem Palikotem i Waldemarem Pawlakiem.

Z wczorajszych wypowiedzi zarówno prezydenta, jak i premiera Donalda Tuska, szefa zwycięskiej PO, wynika, że powstanie koalicja PO-PSL. Na premiera desygnowany zostanie Tusk. Pierwsze posiedzenie Sejmu zwołane zostanie 8 listopada. Najpóźniej 22 listopada przedstawiony zostanie nowy gabinet, a w pierwszych dniach grudnia w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu.

Czytaj więcej o sytuacji w PO

bESNYNyW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)