Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Napieralski: za ciężką pracę - godziwe wynagrodzenie

0
Podziel się:

Polak za swoją ciężką pracę powinien otrzymać godziwe wynagrodzenie, a po
przejściu na emeryturę - nagrodę w postaci godziwej emerytury - powiedział w piątek po spotkaniu z
przedstawicielami OPZZ przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski.

Polak za swoją ciężką pracę powinien otrzymać godziwe wynagrodzenie, a po przejściu na emeryturę - nagrodę w postaci godziwej emerytury - powiedział w piątek po spotkaniu z przedstawicielami OPZZ przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski.

Napieralski zapewniał, że SLD jako jedyna partia polityczna dąży do tego, by w Polsce był dialog zarówno pomiędzy rządem a ludźmi pracy, jak i pomiędzy ludźmi pracy a tymi, którzy miejsca pracy tworzą. Podkreślał, że SLD jest partnerem związków zawodowych.

"Ochrona ludzi pracy, ich miejsce, godziwa płaca, ich bezpieczeństwo, o którym tak mało mówimy, musi być zapewnione właśnie w takim dialogu. Tego dialogu teraz brakuje, tego dialogu nie ma. Jesteśmy przekonani i świadomi tego, że małe i średnie przedsiębiorstwa, które będą miały ułatwienia i możliwości rozwoju, rozwijania się w naszym kraju, będą tworzyły nowe miejsca pracy. Te nowe miejsca pracy to jest godność dla ludzi i wzrost gospodarczy" - zaznaczył Napieralski.

Jak dodał, są też takie pola, w których nie powinno "być żadnego kompromisu w polityce". "Godna płaca jest właśnie takim polem, jeśli ciężko pracujemy przez osiem i więcej godzin - musimy otrzymać godziwe wynagrodzenie. A jeśli kończymy swoją pracę i przechodzimy na emeryturę, za ciężką, wykonaną pracę, za to, że budowaliśmy gospodarkę, powinniśmy dostać nagrodę w postaci emerytury, a nie jałmużny" - zaznaczył szef SLD.

Napieralski zapowiedział, że po wyborach SLD będzie chciało doprowadzić do uchwalenia ustawy o płacy minimalnej oraz zlikwidować tzw. umowy śmieciowe.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych podkreślał, że jego organizacja - pomimo różnic w niektórych kwestiach - popiera SLD. W ocenie OPZZ obecny rząd podważa prawa pracownicze i związkowe.

"Chcemy zabezpieczenia emerytalnego, godziwych emerytur, chcemy godziwej płacy, chcemy wyrównania naszych standardów życia do standardów Unii Europejskiej (...) Liczymy, że jeśli Komitet Wyborczy SLD wprowadzi do parlamentu swoich posłów, będzie wspólnie z nami realizował te rozwiązania" - podkreślał Guz. Dodał, że z list Sojuszu startuje wielu członków OPZZ.

Z kolei przewodniczący Zielonych 2004 Dariusz Szwed ocenił, że mimo wzrostu PKB nadal istnieje bardzo duże rozwarstwienie społeczne. "Owocami tego wzrostu nie dzieliliśmy się zbyt sprawiedliwe. (...) Bieda jest nadal w Polsce zjawiskiem powszechnym, które wyklucza miliony osób" - zaznaczył Szwed. (PAP)

pro/ son/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)