Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NATO będzie nadal monitorować sytuację w Libii

0
Podziel się

NATO będzie nadal uważnie monitorować sytuację w Libii, koordynując
to z innymi organizacjami międzynarodowymi; Sojusz będzie też kontynuować konsultacje, "aby być
przygotowanym na każdą ewentualność" - napisano w oświadczeniu po piątkowym spotkaniu ambasadorów
państw NATO.

bEhzAuRh

NATO będzie nadal uważnie monitorować sytuację w Libii, koordynując to z innymi organizacjami międzynarodowymi; Sojusz będzie też kontynuować konsultacje, "aby być przygotowanym na każdą ewentualność" - napisano w oświadczeniu po piątkowym spotkaniu ambasadorów państw NATO.

Posiedzenie Rady NATO zwołał w trybie pilnym sekretarz generalny sojuszu Anders Fogh Rasmussen, podkreślając, że priorytetem w działaniach wobec Libii jest ewakuacja przebywających tam cudzoziemców i ewentualna pomoc humanitarna. Według Komisji Europejskiej, w Libii jest wciąż ok. 5-6 tys. obywateli państw UE.

"Sytuacja w Libii budzi nasze zaniepokojenie. Jest trochę za wcześnie, by mówić o konkretach, lecz wiadomo, że NATO ma potencjał, który może być w takiej sytuacji wykorzystany, i Sojusz może koordynować akcje, które ewentualnie zostaną podjęte" - mówił Rasmussen, zapowiadając nadzwyczajne posiedzenie Rady NATO.

bEhzAuRj

W czwartek Rasmussen podkreślał, że NATO nie ma zamiaru interweniować w Libii i że nikt się o to do Sojuszu nie zwracał. "W każdym razie wszelkie działania muszą mieć jasny mandat Narodów Zjednoczonych" - dodał, występując w Kijowie na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. (PAP)

az/ mc/

8424728,arch.

bEhzAuRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)