Notowania

wiadomości
18.06.2011 23:12

NATO oskarża Kadafiego o brutalne ataki na libijską ludność

NATO oskarżyło reżim przywódcy Libii Muammara Kadafiego o systematyczne i brutalne ataki skierowane w Libijczyków. Sojusz odrzucił też podaną przez libijskie Ministerstwo Zdrowia liczbę zabitych w nalotach sił dowodzonych przez NATO.

Podziel się
Dodaj komentarz

*NATO oskarżyło reżim przywódcy Libii Muammara Kadafiego o systematyczne i brutalne ataki skierowane w Libijczyków. Sojusz odrzucił też podaną przez libijskie Ministerstwo Zdrowia liczbę zabitych w nalotach sił dowodzonych przez NATO. *

Muammar Kadafi i jego reżim "dopuszczają się systematycznych i brutalnych ataków na naród libijski" - powiedziała rzeczniczka Sojuszu Oana Lungescu. Siły rządowe "używają parków dla dzieci i meczetów jako tarcz" - dodała.

Libijskie Ministerstwo Zdrowia podało, że do 7 czerwca w nalotach NATO zginęło 856 cywilów. Podanej informacji nie można było zweryfikować, a poprzednie doniesienia - zauważa AP - po pewnym czasie okazywały się zawyżone.

Lungescu dane te nazwała "czystą propagandą" uprawianą przez libijski reżim. Zapewniła, że operacje Sojuszu przeprowadzane są z "najwyższą precyzją i starannością, tak, by uniknąć ofiar wśród cywilów". (PAP)

akl/

9229013

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz