Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NATO: Rasmussen zwraca uwagę na zagrożenia w cyberprzestrzeni

0
Podziel się

Na zagrożenia, którym NATO nie może się przeciwstawić za pomocą wojska i
czołgów, bo pochodzą z cyberprzestrzeni, zwrócił w czwartek uwagę szef Sojuszu Anders Fogh
Rasmussen, który uczestniczył w natowskim seminarium w Helsinkach.

bEgAKysB

*Na zagrożenia, którym NATO nie może się przeciwstawić za pomocą wojska i czołgów, bo pochodzą z cyberprzestrzeni, zwrócił w czwartek uwagę szef Sojuszu Anders Fogh Rasmussen, który uczestniczył w natowskim seminarium w Helsinkach. *

W kuluarach seminarium, poświęconego zarządzaniu kryzysowemu, sekretarz generalny NATO powiedział dziennikarzom, że istnieje wielu aktorów na scenie międzynarodowej, którzy pragną "wiedzieć, co się dzieje wewnątrz NATO i używają także cyberprzestrzeni, by osiągnąć swe cele".

Agencja Associated Press pisze, że Rasmussen odmówił podania szczegółów czy też wymienienia z nazwy konkretnych grup działających w cyberprzestrzeni na szkodę NATO, stwierdził jedynie, że jest "ich wiele".

bEgAKysD

Oświadczył, że należy rozwinąć zdolności w celu obrony przed takimi atakami.

NATO, jak pisze AP, zostało zmuszone do zajęcia się tym problemem po fali ataków w sieci przeciwko należącej do Sojuszu Estonii, do których doszło przed trzema laty.

Rasmussen powtórzył, że podstawową funkcją Sojuszu pozostaje obrona terytoriów i ludności swych państw członkowskich. Podkreślił jednak, że do modernizacji Sojuszu nie wystarczą żołnierze i czołgi wzdłuż granic i że trzeba mierzyć się z zagrożeniami, które mogą pochodzić z cyberprzestrzeni.

Uczestniczący w seminarium minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt przyznał, że w cyberprzestrzeni "nie ma pokoju" i że go nie będzie, dopóki "nie zdołamy zapewnić tam bezpieczeństwa".(PAP)

bEgAKysJ

mmp/ kar/

5793571

bEgAKyte
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)