Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w izraelu
23.01.2013 06:30

Netanjahu chce szerokiej koalicji

Benjamin Netanjahu chce utworzenia jak najszerszej koalicji rządowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pete Souza/public domain/wikipedia)

*Benjamin Netanjahu chce utworzenia jak najszerszej koalicji rządowej. - _ Pracuję już nad tym _ - powiedział premier Izraela w nocy z wtorku na środę, w przemówieniu, w którym ogłosił zwycięstwo we wtorkowych wyborach parlamentarnych. *

_ - Wyniki wyborów stwarzają świetną okazję do przeprowadzenia zmian, których życzą sobie obywatele Izraela _ - podkreślił Netanjahu w przemówieniu, które w Tel Awiwie wygłosił do swych zwolenników.

Zapowiedział, że wśród głównych celów nowej koalicji będą: przerwanie irańskiego programu atomowego, ustabilizawanie gospodarki i obniżenie kosztów utrzymania, oraz pokojowe uregulowanie konfliktu bliskowschodniego. - _ Dostrzegam wielu partnerów do wykonania tych zadań i jestem pewien, że w szerokiej koalicji to nam się uda _ - powiedział Netanjahu.

Według exit polls, prawicowy Likud Netanjahu i skrajnie nacjonalistyczny Nasz Dom Izrael byłego ministra spraw zagranicznych Awigdora Liebermana, które startowały ze wspólnej listy, uzyskały 31 mandatów. W poprzednich wyborach startowały osobno i łącznie miały 42 mandaty.

W sumie blok partii prawicowych, nacjonalistycznych i religijnych zdobył 61-62 miejsca w parlamencie. Partie centrolewicowe uzyskały 58-59 mandatów.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael w rekach prawicy. Są wyniki wyborów Frekwencja była wysoka i - według wstępnych szacunków - wyniosła około 70 procent.
Wybory w Izraelu dzielą rodziny Rodzina Kasperów woli przy obiedzie nie rozmawiać o polityce, a gdy już rozmawiają - kończy się to awanturą.
Tagi: wybory w izraelu, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz