Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
03.11.2007 13:47

"Newsweek": CBA made in Hong Kong - PO ma nowy pomysł na zmiany w CBA

Jak dowiedział się "Newsweek", PO zamówiła tłumaczenie przepisów, powołujących do życia słynną Niezależną Komisję Antykorupcyjną (ICAC) z Hong Kongu, która niemal wypleniła przekupstwo wśród tamtejszych urzędników i policjantów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jak dowiedział się "Newsweek", PO zamówiła tłumaczenie przepisów, powołujących do życia słynną Niezależną Komisję Antykorupcyjną (ICAC) z Hong Kongu, która niemal wypleniła przekupstwo wśród tamtejszych urzędników i policjantów. *

Korzystając z azjatyckich doświadczeń Platforma chce drastycznie przebudować CBA - czytamy na stronie internetowej tygodnika "Newsweek". A właściwie - włączyć CBA do nowej instytucji antykorupcyjnej. Oparta ona będzie (tak jak ICAC) na trzech filarach. Pierwszy nazwijmy śledczym - to obecne CBA. Drugi filar będzie się zajmował prewencją - głównie analizą prawa, aby usuwać przepisy rodzące korupcję. Trzeci filar to działania edukacyjne, aby uczulać urzędników na sytuacje korupcyjne.

- Potwierdzam, że pracujemy nad zmianami w CBA oparciu o podobne rozwiązania funkcjonujące w Hong Kongu - mówi "Newsweekowi" poseł Paweł Graś (PO). Na szefową takiego superurzędu typowana jest posłanka PO Julia Pitera - podaje tygodnik. (PAP)

mskr/ la/

Tagi: cba, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz