Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NFZ będzie monopolistą jeszcze przez dwa lata

0
Podziel się:

W 2010 roku nie będzie NFZ - mówi Kopacz. Premier natomiast deklaruje poparcie dla minister.

NFZ będzie monopolistą jeszcze przez dwa lata
(PAP/Tomasz Gzell)
bEJvKRvV

Minister zdrowiaEwa Kopaczzapowiedziała podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, że regulacje, które pozbawią Narodowy Fundusz Zdrowia pozycji monopolisty wejdą w życie w 2010 roku.

Komisja Zdrowia dziś się zebrała (na zdjęciu Ewa Kopacz wita się z Andrzejem Sośnierzem, posłem PiS-u, byłym prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia), aby dowiedzieć się od minister zdrowia o jej koncepcjach rozwiązania kryzysu w służbie zdrowia.

PO planuje decentralizację płatnika (zastąpienie NFZ sześcioma funduszami ubezpieczeń zdrowotnych)
zapowiadaną w programie wyborczym. "Fundusz nie może narzucać tego, co do niego nie należy, dziś chce uczyć lekarzy jak leczyć" - powiedziała Kopacz.

bEJvKRvX

Minister zdrowia zapowiedziała również, że w proponowanych przez jej resort ustawach jest rozwiązanie pozwalające wypłacać pieniądze z NFZ w dowolnym momencie.

"Obecnie NFZ przekazuje pieniądze tylko w określonym trybie, a czasem jest potrzeba nagłego ich uruchomienia. To mogłoby zapobiec wielu tragediom" - przekonywała minister zdrowia.

Niezależnie od posiedzenia Komisji Zdrowia premier Donald Tusk odniósł sie do informacji medialnych, według których doszło wczoraj do poważnego konfliktu między nim a minister zdrowia. Tusk powiedział, że bardzo wysoko ocenia efekty prac Ewy Kopacz. Zapewnił, że między nimi nie ma żadnego konfliktu, ani kryzysu.

"W atmosferze narastającego konfliktu płacowego, bardzo ostrego konfliktu ze strony opozycji i także niektórych związkowców, w ciągu kilku tygodni minister Kopacz przygotowała bardzo trudny merytorycznie i ze względów politycznych pakiet projektów ustaw" - powiedział Tusk.

bEJvKRwd

ZOBACZ TAKŻE:

bEJvKRwy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)