Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nicolas Sarkozy żąda postawienia Asada przed trybunałem

0
Podziel się:

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wezwał do uruchomienia korytarzy pomocy humanitarnej dla Syrii.

Nicolas Sarkozy żąda postawienia Asada przed trybunałem
(PAP/EPA)

Prezydent Francji powiedział, że syryjski przywódca zachowuje się, jak morderca. Nicolas Sarkozy wezwał do uruchomienia korytarzy pomocy humanitarnej dla Syrii.

Jak powiedział Sarkozy radiu Europe-1, syryjski prezydent Baszar el-Asad _ zachowuje się jak morderca _. Francuski prezydent wezwał też do postawienia przywódcy Syrii przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

ONZ szacuje, że w trwającym od roku w Syrii krwawym konflikcie wewnętrznym zginęło już ponad 7,5 tys. ludzi.

_ - Musimy stworzyć korytarze humanitarne i w tym celu musimy odblokować rosyjskie weto i chińskie weto _ w Radzie Bezpieczeństwa ONZ - dodał Sarkozy, zaznaczając, że _ francuska armia nie może w żaden sposób interweniować w Syrii _ bez wsparcia ONZ.

O wojnie w Syrii czytaj w Money.pl
Francja ucieka z Syrii. Zostaniemy tam sami? Nicolas Sarkozy ogłosił, że Francja zamierza zamknąć swoją ambasadę w Syrii w proteście przeciwko represjom reżimu Baszara el-Asada.
Wielka porażka rebeliantów. Koniec nadziei? Siły wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi całkowicie przejęły kontrolę nad znajdującym się dotychczas w rękach rebeliantów miastem.
Rwą ciało obcęgami i rażą prądem. To metody... Od czasu wybuchu protestów przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi, w syryjskich więzieniach systematycznie i na szeroką skalę stosuje się tortury.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)