Notowania

izrael
10.07.2011 17:17

Nie będzie pojednania Izraela z Turcją

Szef izraelskiej dyplomacji w ostrych słowach skrytykował działania rządu w Ankarze, który domaga się przeprosin za zeszłoroczny atak izraelskich komandosów na statek płynący do Strefy Gazy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*_ - Turecki premier Recep Tayyip Erdogan zatrzasnął drzwi do pojednania z Izraelem _ - oświadczył szef izraelskiej dyplomacji Awigdor Lieberman. Była to reakcja na piątkowe wystąpienie Erdogana, który w parlamencie powtórzył żądania pod adresem Izraela. *

_ - On nie ma zamiaru normalizować stosunków z Izraelem. Zatrzasnął drzwi _ - uznał Lieberman w wywiadzie dla izraelskiego radia.

_ - Jest jasne, że ta osoba nie szuka ugody, ani pokoju, ani normalizacji, ale chce poniżyć państwo Izrael, osłabić jego pozycję na arenie międzynarodowej i nasze znaczenie w regionie _ - dodał minister.

Ankara domaga się, by Tel Awiw zdjął blokadę gospodarczą palestyńskiej Strefy Gazy i przeprosił za zeszłoroczny szturm komandosów izraelskich na jeden ze statków Flotylli Wolności, w wyniku którego zginęło dziewięciu tureckich aktywistów propalestyńskich. Morski konwój zamierzał przerwać blokadę Strefy Gazy. Erdogan żąda też od Izraela wypłaty odszkodowań dla rodzin zabitych uczestników wyprawy.

Zeszłoroczny incydent doprowadził do gwałtownego załamania się bliskich wcześniej stosunków turecko-izraelskich. W ostatnich tygodniach pojawiały się oznaki, że możliwe jest naprawienie tych relacji, zwłaszcza gdy Ankara wymogła na tureckich aktywistach, by nie brali udziału w tegorocznej Flotylli Wolności.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t74875.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;izraleskiej;dyplomacji;broni;zydowskiego;osadnictwa,147,0,693651.html) Szef izraleskiej dyplomacji broni żydowskiego osadnictwa Awigdor Lieberman przebywa z wizytą na Słowacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t74876.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bez;szans;na;pokoj;na;bliskim;wschodzie,130,0,866434.html) Bez szans na pokój na Bliskim Wschodzie? W poniedziałek kolejne ważne spotkanie w sprawie porozumienia między Izraelem a Palestyną. Tymczasem w arabskiej części Jerozolimy mają powstać nowe żydowskie osiedla.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t140024.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/buzek;nalezy;skonczyc;z;blokada;strefy;gazy,47,0,850223.html) Buzek: Należy skończyć z blokadą Strefy Gazy Szef europarlamentu rozpoczął kilkudniową wizytę w Izraelu i na terytoriach palestyńskich właśnie od Strefy Gazy, podlegającej izraelskiej blokadzie od 2007 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t77890.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tych;kilka;slow;zmieniloby;swiat,16,0,850192.html) "Tych kilka słów zmieniłoby świat" Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w Rzymie, że kilka słów przywódcy Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa o uznaniu państwa izraelskiego zmieniłoby historię świata.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz