Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie ma przełomu. Klich chce wyjaśnienia, gdzie był Błasik

0
Podziel się

- Nie ma nowych faktów ani powodu, żeby wznowić badanie katastrofy smoleńskiej - ocenił przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych płk Edmund Klich.

Nie ma przełomu. Klich chce wyjaśnienia, gdzie był Błasik
(prezydent.pl/GFDL)
bDAPqxIR

- _ Nie ma nowych faktów ani powodu, żeby wznowić badanie katastrofy smoleńskiej _ - ocenił przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych płk Edmund Klich.

_ - Konferencja prokuratury wprowadziła więcej zamętu, niż wyjaśniła. W pierwszym wariancie odsłuchu rozmów z kabiny pilotów specjaliści odczytali słowa generała Błasika. W drugiej polskiej ekspertyzie, wykonanej w Zakładzie Kryminalistyki, odczytano trzy wysokości podawane przez gen. Błasika, czego w pierwszej, rosyjskiej wersji nie było. Teraz w ogóle nie odczytano słów generała _ - podkreślił Edmund Klich.

Podczas konferencji wojskowy prokurator okręgowy w Warszawie płk Ireneusz Szeląg powiedział, że na podstawie opinii fonoskopijnej z nagrań z kokpitu samolotu nie da się powiedzieć, że jakąkolwiek kwestię wypowiadał gen. Andrzej Błasik albo jakakolwiek inna zidentyfikowana osoba.

bDAPqxIT

Odnosząc się do tych słów, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych zaznaczył jednak, że nie ma też potwierdzenia, że gen. Błasik znajdował się w innym miejscu samolotu.

_ - Trzeba udowodnić, w którym miejscu znajdował się generał Błasik w momencie katastrofy. Rosjanie zawarli w swoim raporcie dowody, że gen. Błasik stał w kabinie pilotów. Jeśli te dowody są, powinny zostać przekazane stronie polskiej, choć nie wiem, czy są one wystarczające dla prokuratury _ - dodał.

O ekspertyzie prokuratury czytaj w Money.pl
PiS żąda przeprosin. Dla wdowy po Błasiku Domaga się także wyciągnięcia konsekwencji personalnych przez prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.
Prokuratura: Nie rozpoznaliśmy głosu Błasika Andrzej Seremet poinformował też, że Rosja uzupełni protokoły sekcji zwłok niektórych ofiar.
bDAPqxJu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)