Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nie mam pewności czy była kłótnia Protasiuka z Błasikiem"

0
Podziel się

Szef MSWiA Jerzy Miller wciąż nie podaje daty opublikowania polskiego raportu.

"Nie mam pewności czy była kłótnia Protasiuka z Błasikiem"
(kprm.gov.pl)
bEglyfuJ

Szef polskiej komisji badającej katastrofę smoleńską Jerzy Miller powiedział w poniedziałek, że nie ma pewności, czy doszło do kłótni na lotnisku między gen. Andrzejem Błasikiem a pilotem kpt. Arkadiuszem Protasiukiem.

Zapytany, czy kłótnia, do której według doniesień mediów miało dojść przed wylotem samolotu do Smoleńska, wniesie coś do końcowego raportu prac komisji, szef MSWiA odparł: _ Pan użył sformułowania, jakby był pan pewny, że doszło do kłótni, ja takiej pewności nie mam _.

Kilka dni temu rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa ujawnił, że istnieje nagranie z kamery przemysłowej z lotniska Okęcie z 10 kwietnia 2010 r. Nagranie (zawierające tylko obraz) udostępniono komisji Jerzego Millera badającej kwietniową katastrofę.

bEglyfuL

Według TVN24 na nagraniu widać emocjonalną rozmowę gen. A. Błasika i kpt. A. Protasiuka przed wylotem do Smoleńska. _ Gazeta Wyborcza _ napisała, że jest świadek, który słyszał, jak tuż przed wylotem Tu-154M dowódca sił powietrznych zwymyślał pilota. Miało chodzić o to, że Protasiuk nie chciał lecieć, bo nie miał informacji o sytuacji pogodowej nad lotniskiem w Smoleńsku, a generał kazał mu iść do kokpitu i sam meldował prezydentowi samolot gotowy do odlotu.

Miller powiedział, że nie można podać konkretnej daty przygotowania raportu komisji, bo zależy on od terminu naprawy usterki tupolewa, który ma zostać użyty do eksperymentu odtwarzającego ostatnie minuty lotu.

_ - Chodzi o lot, który ma powtórzyć działanie w kabinie pilotów 10 kwietnia, w warunkach przelotu samolotem bliźniaczo podobnym, czyli Tu-154M o numerze bocznym 102. W zależności od tempa naprawy usterki będzie ten raport wcześniej lub później oddany. Trudno jest dziś podać konkretną datę, bo to nie komisja zajmuje się naprawą usterki _ - powiedział szef MSWiA.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95321.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pelnomocnik;wdow;pilotow;byl;nacisk;na;zaloge,109,0,784749.html) Pełnomocnik wdów pilotów: Był nacisk na załogę O nagraniu rozmowy generała Błasika z dowódcą Tu-154 wiemy od miesiąca - mówi mec. Andrzej Werniewicz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;o;smolensku;nie;stac;nas;na;amatorskie;interpretacje,95,0,784479.html) Tusk o Smoleńsku: Nie stać nas na amatorskie interpretacje Premier Donald Tusk czeka na raport komisji Jerzego Millera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;o;raporcie;rejestr;bledow;i;to;bardzo;powaznych,216,0,773848.html) Miller o raporcie: Rejestr błędów i to bardzo poważnych Szef MSWiA zapowiada, że polski raport na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie bolesny dla naszej dumy narodowej.
bEglyfvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)