Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemal wszyscy posłowie PO za poprawką Senatu ws. finansowania mediów publicznych

0
Podziel się:

Niemal wszyscy biorący udział w środowym głosowaniu w Sejmie posłowie PO
opowiedzieli się za przyjęciem poprawki Senatu do ustawy medialnej ws. finansowania mediów
publicznych. Przeciwko niej było koalicyjne PSL. Ludowcy poparli zaś poprawkę Senatu wskazującą
wśród zadań mediów publicznych wspieranie wartości chrześcijańskich; klub PO był w tej sprawie
podzielony.

Niemal wszyscy biorący udział w środowym głosowaniu w Sejmie posłowie PO opowiedzieli się za przyjęciem poprawki Senatu do ustawy medialnej ws. finansowania mediów publicznych. Przeciwko niej było koalicyjne PSL. Ludowcy poparli zaś poprawkę Senatu wskazującą wśród zadań mediów publicznych wspieranie wartości chrześcijańskich; klub PO był w tej sprawie podzielony.

Poprawka Senatu dotycząca finansowania mediów publicznych została przyjęta w środę przez Sejm. Stanowi, że KRRiT określając co roku kwotę dla mediów publicznych w projekcie budżetu państwa nie jest związana żadnym limitem. We wcześniejszej wersji sejmowej KRRiT miała proponować w projekcie budżetu nie mniej niż ok. 900 mln złotych.

W głosowaniu poparło tę poprawkę Senatu 185 osób: 182 posłów PO, jeden poseł PiS (Grzegorz Janik) i dwóch posłów niezrzeszonych. Za odrzuceniem poprawki było 78 posłów: 37 z klubu Lewicy, 27 z PSL, koła Polska XXI, SdPl-Nowa Lewica i DKP (łącznie 10 posłów), 2 posłów niezrzeszonych oraz po jednym pośle z PO (Irena Tomaszak-Zesiuk) i z PiS (Andrzej Sośnierz). Wstrzymało się zaś 140 posłów PiS, 1 poseł PO (Kazimierz Kutz)
i 4 posłów niezrzeszonych.

W tym głosowaniu udziału nie wzięło 22 posłów PO (w tym szefowa sejmowej komisji kultury Iwona Śledzińska-Katarasińska), 11 posłów PiS, 5 posłów Lewicy, 4 posłów PSL.

Poprawka, która zakłada, że wspieranie wartości chrześcijańskich jest zadaniem mediów publicznych, również została przyjęta w Sejmie.

Poparło ją 272 posłów: 94 z PO (mniej więcej połowa głosujących), 142 z PiS, 26 z PSL, 4 z koła Polska XXI i 6 posłów niezrzeszonych. Przeciwko tej poprawce było 131 osób: 87 z PO, 26 z klubu Lewicy, 6 z dwóch kół SdPl-Nowa Lewica i DKP oraz 2 posłów niezrzeszonych. Od głosu wstrzymało się 5 posłów PO.

W tym głosowaniu udziału nie wzięło 20 posłów PO, 11 z PiS, 6 z Lewicy, 5 z PSL.(PAP)

ura/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)