Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: 116 osób rannych podczas starć w Stuttgarcie

0
Podziel się

Co najmniej 116 osób odniosło obrażenia podczas czwartkowej interwencji
policji przeciwko demonstrantom, którzy protestowali w Stuttgarcie, na południowym zachodzie
Niemiec, przeciwko planom przebudowy węzła pasażerskiej komunikacji kolejowej.

bEgALuoR

Co najmniej 116 osób odniosło obrażenia podczas czwartkowej interwencji policji przeciwko demonstrantom, którzy protestowali w Stuttgarcie, na południowym zachodzie Niemiec, przeciwko planom przebudowy węzła pasażerskiej komunikacji kolejowej.

Policja podała w komunikacie, że 99 dorosłe osoby i siedmioro dzieci odniosło lekkie obrażenia, głównie z powodu użycia przez policję gazu pieprzowego. Dziesięć osób poważnie rannych przewieziono do szpitala. Według organizatorów około 300 osób zostało rannych.

Zdaniem organizatorów w proteście uczestniczyły tysiące osób. Rzecznik policji Fritz Erlach powiedział jednak, że demonstrowało tylko 1500-2000 osób. Według niego uczestnicy protestu "stawiali opór policji" i rzucali w funkcjonariuszy kamieniami. "Użyliśmy armatek wodnych i gazu pieprzowego" - powiedział Erlach.

bEgALuoT

Demonstracje przeciwko projektowi Stuttgart 21, który ma kosztować 4,1 mld euro, odbywają się regularnie od dłuższego czasu. Projekt przewiduje zastąpienie dotychczasowego naziemnego czołowego dworca głównego podziemnym dworcem przelotowym oraz usprawnienie ruchu tranzytowego poprzez budowę nowych linii, przebiegających w znacznej części w tunelach.

Ma to być istotny element modernizacji europejskiego szlaku kolejowego z Paryża do Wiednia i dalej do Budapesztu. Oponenci twierdzą, że Stuttgart 21 to przedsięwzięcie zbyt kosztowne i pozbawione sensu. (PAP)

mw/ ap/

7302956 arch.

bEgALupu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)