Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 18:12

Niemcy: 14 ofiar pożaru w zakładzie pracy dla niepełnosprawnych

# więcej informacji o skutkach pożaru #

Podziel się
Dodaj komentarz

# więcej informacji o skutkach pożaru #

26.11. Berlin (PAP) - Czternaście osób zginęło w pożarze, który wybuchł w poniedziałek po południu w zakładzie pracy dla niepełnosprawnych w Schwarzwaldzie na południowym zachodzie Niemiec - podała miejscowa policja. Wśród ofiar są niepełnosprawni i ich opiekunowie.

Siedem osób zostało ciężko rannych, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował dowodzący akcją policjant Alfred Oschwald. Według niego przyczyną śmierci ofiar było przypuszczalnie zatrucie dymem. Zgliszcza zostały przeszukane. Nie zgłoszono żadnych zaginionych. "Zakładamy, że nie ma więcej ofiar śmiertelnych" - powiedział Oschwald na konferencji prasowej.

Zakład pracy w uzdrowisku Titisee-Neustadt na terenie kraju związkowego Badenia-Wirtembergia prowadzi Caritas. Zatrudniał on około 120 osób z umysłową bądź ruchową niepełnosprawnością, pracujących m.in. przy obróbce drewna.

W chwili wybuchu pożaru w poniedziałek ok. godz. 14 w budynku przebywało ponad 100 osób - niepełnosprawnych oraz opiekunów. Strażakom udało się uratować z płonącego i zadymionego pomieszczenia wielu zatrudnionych. Według komendanta straży pożarnej Alexandra Widmaiera wielu ludzi wpadło w panikę. "Mamy tu do czynienia także z ludźmi, którzy często nie reagują racjonalnie" - dodał Widmaier.

Przyczyna pożaru nie jest znana. W pomieszczeniach magazynowych mogło dojść do eksplozji. Na razie nie ustalono, czy były tam składowane chemikalia.

Do akcji gaśniczej wezwano 300 strażaków z jednostek z sąsiednich regionów, sanitariuszy i policjantów oraz kilka śmigłowców. Po ponad dwóch godzinach udało się opanować ogień. Na miejsce tragedii udał się premier landu Badenia-Wirtembergia Winfried Kretschmann. (PAP)

awi/ ro/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz