Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: 25 lekko rannych w wypadku polskiego autokaru pod Dreznem

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o stopniu obrażeń
#

bCXKFhAl

# dochodzi informacja o stopniu obrażeń #

06.06. Berlin (PAP/dpa) - 25 osób zostało lekko rannych w wypadku polskiego autokaru w środę nad ranem na autostradzie A4 pod Dreznem - poinformowała PAP miejscowa policja. Autokar z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w jadący z przodu na prawym pasie samochód ciężarowy.

Do wypadku doszło około godz. 1.36 między wjazdem na autostradę Dresden-Altstadt i skrzyżowaniem Dresden-West, od którego odchodzi autostrada A4.

Według straży pożarnej wszyscy pasażerowie autokaru zdołali samodzielnie opuścić uszkodzony pojazd. 25 rannych osób przetransportowano do szpitali w Dreźnie, Miśni i Radebeul.

bCXKFhAn

"Zostali oni lekko ranni. Nie ma ciężko rannych ani ofiar śmiertelnych" - powiedział PAP rzecznik policji Lutz Teistler. Jak dodał, skutki wypadku są "względnie niegroźne", bo oba pojazdy nie jechały z dużą prędkością.

18 osób, które nie odniosły obrażeń, oczekiwało w środę rano na autobus zastępczy.

Kierownik wydziału konsularnego ambasady polskiej w Berlinie Mariusz Skórko poinformował PAP, że autokar, należący do przewoźnika Sindbad, jechał na trasie Zabrze-Karlsruhe.

"Kierowca nie odniósł obrażeń i w tej chwili jest przesłuchiwany przez policję" - powiedział. Dodał, że polski konsul został wysłany na miejsce wypadku. Na razie konsulat nie ma informacji o stanie rannych.

bCXKFhAt

Straż pożarna podała, że według pierwszych szacunków wskutek wypadku powstały szkody w wys. 200 tys. euro. Przez kilka godzin zablokowane były dwa pasy autostrady A4 w kierunku Eisenach.

Przyczyny wypadku wyjaśni dochodzenie policyjne.

Z Berlina Anna Widzyk (PAP)

awi/ ro/

bCXKFhAO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)