Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: 30 poszkodowanych w wypadku autokaru opuściło szpitale

0
Podziel się

#
dochodzi informacja, że w autobusie byli też obywatele Francji.
#

bEjayWyJ

# dochodzi informacja, że w autobusie byli też obywatele Francji. #

01.07. Berlin (PAP) - 30 osób, które zostały poszkodowane w wypadku polskiego autokaru w Niemczech, opuściło już szpitale. Pozostali - jak poinformował PAP przewoźnik - mają opuścić je lada moment. Najpoważniejsze obrażenia odniósł kierowca.

Do wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek, pomiędzy godz. 1 a 2. Polski autobus jadący w kierunku Norymbergii, autostradą A6 w Bawarii, z niewyjaśnionych na razie przyczyn wjechał w rumuńską ciężarówkę. Wśród pasażerów - jak poinformowało MSZ - byli nie tylko Polacy, ale też obywatele Francji.

bEjayWyL

"To był przewóz autokarem liniowym z Francji do Polski. Autobusem podróżowały 44 osoby (plus dwóch kierowców). Wszyscy zostali przewiezieni do pobliskich szpitali w Niemczech, gdzie byli hospitalizowani. 30 podróżnych już zostało wypuszczonych" - powiedział PAP Sławomir Budziński, dyrektor wrocławskiej firmy Sokół, do której należał autokar.

Jak dodał, na miejsce już został podstawiony nowy autobus. "Zabierze pasażerów do Polski, ale czekamy jeszcze na pozostałych podróżnych, którzy lada moment powinni opuścić szpitale i będą mogli jechać do domu" - dodał dyrektor Sokoła.

Zapewnił równocześnie, że autobus "z całą pewnością był w dobrym stanie technicznym". "Ma trzy lata i myślę, że do zdarzenia doszło nie z powodu usterek technicznych" - zaznaczył.

Niemiecka policja informowała wcześniej, że w wypadku ranne zostały 24 osoby, w tym jedna ciężko - 55-letni kierowca autobusu. Pozostali otrzymali pomoc w punkcie bawarskiego Czerwonego Krzyża w Feuchtwanger.

bEjayWyR

Autokar jechał w kierunku Norymbergii. Wypadek wydarzył się na odcinku autostrady między węzłem Crailsheim a miastem Feuchtwangen.

Autostrada A6 w kierunku Norymbergii przez kilka godzin była zablokowana. Policja oszacowała szkody na 200 tys. euro. Policja drogowa w Ansbach bada przyczyny wypadku.

Jako pierwsza o wypadku poinformowała TVN24.(PAP)

umw/ awi/ pru/ itm/ woj/

bEjayWzm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)