Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Amnesty International: policjanci często są bezkarni

0
Podziel się

Niemieccy policjanci, którzy popełniają nadużycia, często pozostają
bezkarni - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Amnesty International. Według organizacji
praw człowieka ofiarami policjantów często padają członkowie mniejszości.

bEgpLyrV

Niemieccy policjanci, którzy popełniają nadużycia, często pozostają bezkarni - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Amnesty International. Według organizacji praw człowieka ofiarami policjantów często padają członkowie mniejszości.

Według raportu zatytułowanego "Nieznany napastnik" nadużycia w niemieckiej policji nie są powszechne. Jednak gdy do nich dochodzi, identyfikacja funkcjonariuszy, którzy ich dokonali i przeciw którym złożono skargi, jest skomplikowana. Wynika to z tego, że niemieccy policjanci nie noszą identyfikatorów.

Organizacja oskarża Niemcy o niewystarczająco dokładne "badanie skarg wnoszonych przeciwko policjantom, którzy dopuszczają się złego traktowania i nadmiernie stosują przemoc (...) m.in. podczas zatrzymań, protestów oraz w komisariatach".

bEgpLyrX

Amnesty International nawołuje władze Niemiec do stworzenia niezależnego organu, który prowadziłby "szybkie, bezstronne, niezależne i dokładne" śledztwa przeciwko policjantom w celu identyfikacji sprawców nadużyć.

Policjanci "nie są ponad prawem, lecz mu podlegają" - przypomniał zastępca dyrektora Amnesty International na Europę i Azję Środkową David Diaz-Jogeix.

W raporcie opisano trzy przypadki śmiertelne oraz 15 przypadków osób poważnie rannych w wyniku interwencji policji. (PAP)

jhp/ ro/

bEgpLysd

6580203 6580531

bEgpLysy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)