Notowania

odszkodowania
24.09.2010 06:49

Niemcy: Będzie zadośćuczynienie dla ofiar księży pedofilów

Kościół nie ustalił jeszcze wysokości odszkodowań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Niemiecki Kościół katolicki wypłaci odszkodowania ofiarom molestowania seksualnego w katolickich szkołach i instytucjach. Taką decyzję podjęła Niemiecka Konferencja Biskupów obradująca od poniedziałku w miejscowości Fulda.*

Na zakończenie obrad przewodniczący niemieckiego episkopatu, arcybiskup Robert Zollitsch poinformował, że Kościół zamierza wypłacić odszkodowania ofiarom nadużyć. _ Jesteśmy gotowi do finansowego wsparcia ofiar _ - oświadczył arcybiskup Zollitsch.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t111071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez;przeprosil;za;pedofile;w;kosciele,10,0,677898.html) Papież przeprosił za pedofilię w Kościele
Biskupi nie ustalili jednak na razie ani wysokości, ani formy pieniężnego zadośćuczynienia. Mogą to być na przykład bezpośrednie wypłaty lub przejęcie przez Kościół kosztów terapii.

Przedstawiciele Kościoła katolickiego mają skonkretyzować swoją propozycję podczas najbliższego spotkania przy _ okrągłym stole _ ds. nadużyć seksualnych, powołanym przez niemiecki rząd. Jego obrady odbędą się za tydzień.

Na wypłatę odszkodowań zdecydowali się wcześniej niemieccy Jezuici. Ich oferta - pięć tysięcy euro dla każdej z ofiar - nie zadowala jednak poszkodowanych.

Ich adwokaci twierdzą, że odpowiednią sumą byłoby 80 tysięcy euro dla każdej ofiary. To średnia kwota odszkodowań zasądzana w tego typu sprawach przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Tagi: odszkodowania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz