Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.12.2013 16:45

Niemcy: Celnicy przechwycili na granicy z Polską 220 kg opium

Niemieccy celnicy zabezpieczyli na granicy z Polską 220 kg opium o wartości 1,5 mln euro. Narkotyk ukryty był w ciężarówce na tureckiej rejestracji. 57-letni turecki kierowca został zatrzymany - poinformowała PAP prokuratura w Neubrandenburgu w Meklemburgii.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Niemieccy celnicy zabezpieczyli na granicy z Polską 220 kg opium o wartości 1,5 mln euro. Narkotyk ukryty był w ciężarówce na tureckiej rejestracji. 57-letni turecki kierowca został zatrzymany - poinformowała PAP prokuratura w Neubrandenburgu w Meklemburgii. *

Według władz celnych jest to największy od 10 lat ładunek opium przechwycony w Niemczech. Opium wykorzystywane jest do produkcji heroiny. Proces wytwarzania narkotyku odbywa się zwykle w krajach, gdzie znajdują się uprawy opium, głównie w Afganistanie. Transport takiej ilości surowca do Niemiec eksperci policyjni uznali za wydarzenie niecodzienne.

Ciężarówka, jadąca z Polski i sprawiająca wrażenie pustej, wpadła w oko funkcjonariuszom służb celnych w okolicach polsko-niemieckiego przejścia Kołbaskowo-Pomellen. Narkotyk w 200 paczkach po 1,1 kg ukryty był w płytach dachu samochodu. Do zatrzymania transportu doszło 27 listopada, jednak dopiero w środę prokuratura poinformowała o zdarzeniu.

Kierowca odmówił składania zeznań. Policja nie podała na razie miejsca pochodzenia opium oraz miejsca przeznaczenia transportu.

Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)

lep/ kar/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz