Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy chcą od USA "jasnej podstawy" ograniczenia podsłuchów

0
Podziel się:

W prowadzonych obecnie rozmowach z USA niemiecki rząd dąży do uzyskania
"jasnej podstawy" dla ograniczenia amerykańskiej akcji podsłuchowej na terenie Niemiec - oświadczył
w piątek na konferencji prasowej w Berlinie rzecznik rządu Steffen Seibert.

bEshfNhh

W prowadzonych obecnie rozmowach z USA niemiecki rząd dąży do uzyskania "jasnej podstawy" dla ograniczenia amerykańskiej akcji podsłuchowej na terenie Niemiec - oświadczył w piątek na konferencji prasowej w Berlinie rzecznik rządu Steffen Seibert.

"Po niepewności ubiegłych tygodni i miesięcy potrzebujemy jasnej podstawy. Będą do tego należeć gwarancje" - powiedział Seibert. Według niego kluczowe zagadnienia to ochrona danych, ochrona prywatności i przestrzeganie niemieckiego prawa.

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" poinformował w piątek, że porozumienie w tej sprawie nie będzie miało formy układu między rządami, gdyż wymagałby on zgody Kongresu USA. Niemcy chcą wykluczenia możliwości podsłuchiwania ich władz oraz nałożenia ograniczeń na wzajemne szpiegostwo przemysłowe - zaznaczyła gazeta.

bEshfNhj

Z dokumentów, jakie ujawnił w ciągu ostatnich miesięcy Edward Snowden, były współpracownik podległej rządowi USA Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), wynika, że jej podsłuch mógł sięgać osobistych środków łączności światowych przywódców, w tym kanclerz Niemiec Angeli Merkel.(PAP)

dmi/ kar/

15005405 arch.

bEshfNhK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)