Notowania

niemcy
15.03.2010 12:35

Niemcy chcą socjalizmu i powrotu muru

Co siódmy Niemiec chce oddać dowolnej partii głos w wyborach za 5000 euro

Podziel się
Dodaj komentarz
(tony cassidy/CC/Flickr)

Co czwarty Niemiec przyznaje, że zdarza mu się tęsknić za murem berlińskim - wynika z sondażu ośrodka Emnid, opublikowanego przez _ Bild _.

23 proc. mieszkańców wschodnich krajów związkowych Niemiec oraz 24 proc. respondentów z landów zachodnich uznało, że _ czasem byłoby pożądane, aby mur berliński nadal istniał _. 15 proc. Niemców ze wschodu i 16 proc. z zachodu twierdzi nawet, że _ nie mogłoby się przytrafić nic lepszego _ niż powrót podziału Niemiec.

Według sondażu blisko 80 proc. respondentów z landów wschodnich oraz ok. 72 proc. z landów zachodnich mogłoby żyć w socjalistycznym państwie, o ile zapewniono by im miejsca pracy, zagwarantowano solidarność społeczną i bezpieczeństwo.

[

Niemieckie zarobki spadły pierwszy raz w historii ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemieckie;zarobki;spadly;pierwszy;raz;w;historii,46,0,594990.html )

Co siódmy ankietowany ze wschodniej części kraju oraz co 12. z zachodu deklaruje, że sprzedałby swój głos w wyborach za 5000 euro dowolnej partii politycznej.

Wolność jako cel polityczny ma znaczenie tylko dla 28 proc. mieszkańców wschodnich Niemiec oraz 42 proc. Niemców z zachodu.

Sondaż przeprowadzono wśród 1001 mieszkańców Niemiec w związku z premierą filmu telewizyjnego pt. _ Die Grenze _.

Akcja filmu toczy się w landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie, a państwo niemieckie stoi w obliczu nowego podziału wskutek konfliktu pomiędzy skrajną prawicą a skrajną lewicą.

Zobacz trailer filmu Die Grenze:

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Eksperci wiedzą, kiedy Polska wyprzedzi Niemcy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;wiedza;kiedy;polska;wyprzedzi;niemcy,64,0,590144.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz