Notowania

wiadomości
22.03.2011 16:38

Niemcy: Choroba mózgu mogła zabić niedźwiedzia Knuta

Przyczyną nagłej śmierci niedźwiedzia polarnego Knuta z zoo w Berlinie mogła być choroba mózgu - poinformował we wtorek ogród zoologiczny w stolicy Niemiec. W trakcie sekcji zwłok zwierzęcia stwierdzono "znaczne zmiany w mózgu".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przyczyną nagłej śmierci niedźwiedzia polarnego Knuta z zoo w Berlinie mogła być choroba mózgu - poinformował we wtorek ogród zoologiczny w stolicy Niemiec. W trakcie sekcji zwłok zwierzęcia stwierdzono "znaczne zmiany w mózgu". *

Badania potrwają jeszcze kilka dni, by ostatecznie ustalić przyczynę śmierci niedźwiedzia.

Knut, który był wielką atrakcją berlińskiego zoo, zdechł w sobotę po południu. Miał zaledwie cztery lata. Na filmach i fotografiach, które dokumentują chwilę śmierci niedźwiedzia, wydać, że zatoczył się on na skale na swoim wybiegu i wpadł do basenu. Poruszył głową pod wodą, ale po chwili znieruchomiał.

Od niedzieli miłośnicy Knuta układają przy ogrodzeniu wybiegu dla niedźwiedzi kwiaty i rysunki, zapalają znicze. Inicjatywa Przyjaciół Zoo rozpoczęła zbieranie datków, przeznaczonych na pomnik misia.

Urodzony w grudniu 2006 roku Knut był gwiazdą niemieckich, a nawet światowych mediów. Niedźwiadek został odrzucony przez swoją matkę. Przeżył dzięki opiekunowi Thomasowi Doerfleinowi, który karmił małego niedźwiedzia mlekiem z butelki. Doerflein zmarł nieoczekiwanie we wrześniu 2008 roku. Kult wokół misia Knuta przyniósł berlińskiemu zoo miliony euro. (PAP)

awi/ ap/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz