Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Choroba mózgu mogła zabić niedźwiedzia Knuta

0
Podziel się

Przyczyną nagłej śmierci niedźwiedzia polarnego Knuta z zoo w Berlinie mogła
być choroba mózgu - poinformował we wtorek ogród zoologiczny w stolicy Niemiec. W trakcie sekcji
zwłok zwierzęcia stwierdzono "znaczne zmiany w mózgu".

bEhcqzLV

*Przyczyną nagłej śmierci niedźwiedzia polarnego Knuta z zoo w Berlinie mogła być choroba mózgu - poinformował we wtorek ogród zoologiczny w stolicy Niemiec. W trakcie sekcji zwłok zwierzęcia stwierdzono "znaczne zmiany w mózgu". *

Badania potrwają jeszcze kilka dni, by ostatecznie ustalić przyczynę śmierci niedźwiedzia.

Knut, który był wielką atrakcją berlińskiego zoo, zdechł w sobotę po południu. Miał zaledwie cztery lata. Na filmach i fotografiach, które dokumentują chwilę śmierci niedźwiedzia, wydać, że zatoczył się on na skale na swoim wybiegu i wpadł do basenu. Poruszył głową pod wodą, ale po chwili znieruchomiał.

bEhcqzLX

Od niedzieli miłośnicy Knuta układają przy ogrodzeniu wybiegu dla niedźwiedzi kwiaty i rysunki, zapalają znicze. Inicjatywa Przyjaciół Zoo rozpoczęła zbieranie datków, przeznaczonych na pomnik misia.

Urodzony w grudniu 2006 roku Knut był gwiazdą niemieckich, a nawet światowych mediów. Niedźwiadek został odrzucony przez swoją matkę. Przeżył dzięki opiekunowi Thomasowi Doerfleinowi, który karmił małego niedźwiedzia mlekiem z butelki. Doerflein zmarł nieoczekiwanie we wrześniu 2008 roku. Kult wokół misia Knuta przyniósł berlińskiemu zoo miliony euro. (PAP)

awi/ ap/

bEhcqzMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)