Notowania

niemcy
12.07.2010 16:37

Niemcy: Ekspert ostrzega: nie chodzić boso po ulicach

Upały są w Niemczech tak wielkie, że próba chodzenia boso po ulicach byłaby bardzo ryzykowna - ostrzegają eksperci, wskazując na groźbę poparzeń drugiego stopnia, z pęcherzami na podeszwach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Upały są w Niemczech tak wielkie, że próba chodzenia boso po ulicach byłaby bardzo ryzykowna - ostrzegają eksperci, wskazując na groźbę poparzeń drugiego stopnia, z pęcherzami na podeszwach. *

Szef Instytutu Budownictwa Drogowego Uniwersytetu Stuttgartu Wolfram Ressel przestrzegał też w rozmowie z agencją dpa panie przed chodzeniem po rozpalonym słońcem, miękkim asfalcie w butach na spiczastych obcasach.

Wbrew obiegowej opinii nawierzchnie jezdni nie są jednak aż tak gorące, by można było na nich smażyć jajka. Asfalt rozgrzewa się w tych dniach do temperatury ok. 60 stopni, ale na jajecznicę to za mało. Agencja dpa proponuje więc alternatywę - maskę silnika czarnego samochodu. Polakierowany na czarno metal może się w tych dniach rozgrzać na słońcu do ok. 75 stopni Celsjusza, co do usmażenia jajek powinno już wystarczyć. (PAP)

az/ ap/

6602146

Tagi: niemcy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz