Notowania

niemcy
03.10.2010 20:49

Niemcy i Francja nie zmieniają oceny zagrożenia atakami

Niemieckie i francuskie władze oświadczyły w niedzielę, że nie widzą na razie potrzeby, by zmieniać swoją ocenę zagrożenia po wydaniu przez władze USA ostrzeżenia przed groźbą ataków terrorystycznych w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemieckie i francuskie władze oświadczyły w niedzielę, że nie widzą na razie potrzeby, by zmieniać swoją ocenę zagrożenia po wydaniu przez władze USA ostrzeżenia przed groźbą ataków terrorystycznych w Europie.

Zdaniem niemieckiego MSW "wciąż nie ma konkretnych wskazówek świadczących o zbliżającym się ataku".

Ministerstwo poinformowało też, że niemiecki rząd już wcześniej został poinformowany o amerykańskich planach opublikowania ostrzeżeń dla obywateli USA podróżujących do Europy.

Według niego niemieckie służby bezpieczeństwa zawsze sprawdzają poziom bezpieczeństwa i konsultują je z zagranicznymi partnerami. MSW dodało jednak, że niemiecki rząd "nie widzi żadnego powodu, by zmienić ocenę konkretnego poziomu zagrożenia".

Również francuski minister spraw wewnętrznych Brice Hortefeux oświadczył, że zagrożenie atakiem terrorystycznym jest realne, ale jego kraj nie podnosi na razie poziomu ostrzeżeń. Dodał, że francuskie władze badają informacje otrzymane ze Stanów Zjednoczonych.

"Zagrożenie jest rzeczywiste. Nasza czujność jest pełna" - oświadczył minister.

Komisja Europejska (KE) poinformowała, że nadzoruje sytuację w związku amerykańskimi i brytyjskimi informacjami.

"Zostaliśmy poinformowani o zagrożeniu przez władze amerykańskie. Jesteśmy w kontakcie z naszymi amerykańskimi partnerami i nadzorujemy sytuację" - oświadczył Michele Cercone, rzecznik komisarz spraw wewnętrznych Cecilii Malmstroem.

Według pragnącego zachować anonimowość europejskiego dyplomaty Malmstroem rozmawiała telefonicznie z amerykańską minister spraw wewnętrznych Janet Napolitano. Malmstroem poprosiła, aby władze amerykańskie dostarczyły jej więcej szczegółów.

Władze Stanów Zjednoczonych i W. Brytanii ostrzegły w niedzielę swoich obywateli przed możliwymi atakami terrorystycznymi w Europie. Departament Stanu USA nie podał nazwy żadnego kraju, natomiast brytyjski MSZ ostrzegł przed podróżami do Francji i Niemiec.(PAP)

keb/ kar/

7331420

Tagi: niemcy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz