Notowania

niemcy
26.02.2010 16:56

Niemcy: Lufthansa znów lata zgodnie z rozkładem

Cztery dni po przerwanym strajku pilotów niemiecka Lufthansa wróciła w piątek do obsługiwania wszystkich 1800 połączeń zgodnie z rozkładem lotów - poinformował rzecznik tych linii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Cztery dni po przerwanym strajku pilotów niemiecka Lufthansa wróciła w piątek do obsługiwania wszystkich 1800 połączeń zgodnie z rozkładem lotów - poinformował rzecznik tych linii.

W ciągu dnia udało się nawet nadrobić opóźnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi. Jedynym problemem pozostał strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji.

Rzecznik potwierdził też informacje związku zawodowego pilotów Cockpit o wznowieniu rozmów przez strony konfliktu taryfowego.

Strajk, zaplanowany na cztery dni, Cockpit przerwał w poniedziałek po 24 godzinach. Akcja protestacyjna została zawieszona do 8 marca. Piloci domagają się wyższych wynagrodzeń, dłuższych przerw na wypoczynek, a także ochrony swych miejsc pracy.

Tymczasem we Francji kontrolerzy ruchu lotniczego kontynuowali w piątek strajk, zmuszając linie Air France do odwołania połowy lotów na krótkich i średnich trasach z paryskiego lotniska Orly. Na lotnisku Charles'a de Gaulle'a musiano odwołać co piąty lot na trasach europejskich.

Strajk francuskich kontrolerów ma potrwać do soboty rano. Protestują oni przeciw planowanej redukcji etatów, która wiąże się z powstaniem zintegrowanej struktury nawigacji lotniczej, obejmującej oprócz Francji także Niemcy, Holandię, Belgię, Szwajcarię i Luksemburg. Pracownicy nadzoru lotniczego obawiają się, że w następstwie zmian zostanie zlikwidowana obecna Naczelna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC), która zatrudnia 12 tysięcy osób.(PAP)

az/ mc/

5753888,arch.

Tagi: niemcy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz