Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Nieznani sprawcy podpalili synagogę

0
Podziel się

Nieznani sprawcy podpalili żydowską synagogę w Wormacji
(Nadrenia-Palatynat) - poinformowały w poniedziałek tamtejsze władze. Podpalacze podłożyli ogień
pod każdy z ośmiu narożników budynku, a ponadto wrzucili przez okno koktajl Mołotowa.

bEhJsnuJ

Nieznani sprawcy podpalili żydowską synagogę w Wormacji (Nadrenia-Palatynat) - poinformowały w poniedziałek tamtejsze władze. Podpalacze podłożyli ogień pod każdy z ośmiu narożników budynku, a ponadto wrzucili przez okno koktajl Mołotowa.

Strażacy szybko ugasili ogień. Obyło się bez ofiar i poważniejszych obrażeń, a zniszczenia budynku okazały się stosunkowo nieduże.

Policja oświadczyła, że znaleziono kilka listów z przyznaniem się do podpalenia. Były napisane łamaną niemczyzną, a ich treść brzmiała: "Tak długo, jak nie zostawicie w spokoju Palestyńczyków, tak długo my nie zostawimy w spokoju was".

bEhJsnuL

Prokurator Karl-Peter Mieth powiedział dziennikarzom, że na razie jest zbyt wcześnie, aby przesądzać o politycznych motywach sprawców. Wszystkie tropy będą sprawdzane.

Po tym incydencie wzmożono ochronę wszystkich synagog w Nadrenii-Palatynacie. Premier tego landu, Kurt Beck, potępił atak i obiecał mobilizację wszelkich środków niezbędnych do ujęcia sprawców.

"Nie będziemy tolerować ataków na synagogi" - podkreślił Beck, cytowany przez agencję DDP.

Synagoga w Wormacji (Worms) została zniszczona przez hitlerowców, ale odbudowano ją po zakończeniu drugiej wojny światowej. (PAP)

bEhJsnuR

łr/ ro/

6253396

bEhJsnvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)