Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
10.09.2006 19:20

Niemcy: Papieskie nieszpory w monachijskiej katedrze

W homilii, wygłoszonej podczas nieszporów w monachijskiej katedrze Najświętszej Maryi Panny w niedzielę po południu, papież Benedykt XVI wezwał rodziców, katechetów, wychowawców i duchownych do umacniania życia katolickiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W homilii, wygłoszonej podczas nieszporów w monachijskiej katedrze Najświętszej Maryi Panny w niedzielę po południu, papież Benedykt XVI wezwał rodziców, katechetów, wychowawców i duchownych do umacniania życia katolickiego. *

Ołtarz katedry otoczyło około 400 dzieci pierwszokomunijnych z bukietami kwiatów.

"Drodzy rodzice! Przychodźcie proszę wraz z waszymi dziećmi do kościoła na niedzielną eucharystię. Niedziela będzie piękniejsza, cały tydzień będzie piękniejszy, gdy wspólnie będziecie uczestniczyć w nabożeństwie. I proszę, módlcie się także razem w domu: przy jedzeniu, przed położeniem się spać. Modlitwa zbliża nie tylko do Boga, ale także do siebie wzajemnie" - mówił papież.

Katechetów i wychowawców poprosił, by kierowali pytania młodych ludzi "na to, skąd wzięło się i ku czemu zmierza nasze życie. Pomóżcie im poznać, że wszystkie odpowiedzi, które nie sięgają do Boga, są za krótkie".

Benedykt XVI zwrócił się do księży i osób wspierających życie wspólnot parafialnych o "czynienie wszystkiego, by parafia stawała się wewnętrzną ojczyzną ludzi - wielką rodziną - w której przeżywamy jednocześnie jeszcze większą rodzinę Kościoła światowego".

Nieszpory zakończyły oficjalny program drugiego dnia pielgrzymki papieża do rodzinnej Bawarii. (PAP)

dmi/ ap/

4205

Tagi: niemcy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz