Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
13.09.2012 13:49

Niemcy: Podejrzana przesyłka w konsulacie USA w Berlinie

Konsulat USA w Berlinie został częściowo ewakuowany po wykryciu przesyłki z podejrzaną substancją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Konsulat USA w Berlinie został częściowo ewakuowany po wykryciu przesyłki z podejrzaną substancją - poinformowała agencja dpa, powołując się na straż pożarną.

Według agencji dpa przed południem troje pracowników konsulatu nagle zaczęło skarżyć się na problemy z oddychaniem. Wcześniej do budynku dostarczono przesyłkę z niezidentyfikowaną substancją. Na miejsce wezwano specjalistów ze straży pożarnej i policji. - _ Traktujemy incydent bardzo poważnie _ - powiedział rzecznik straży.

Sytuacja w placówkach dyplomatycznych USA jest napięta w związku z atakiem na konsulat amerykański w Bengazi, w którym w nocy z wtorku na środę zginęły cztery osoby, w tym ambasador USA w Libii.

Powodem zajść stał się obraźliwy wobec islamu film wyprodukowany w USA. Atak spotkał się z potępieniem społeczności międzynarodowej. W czwartek doszło do ataku tłumu demonstrantów na ambasadę USA w stolicy Jemenu Sanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Szturm na kolejną ambasadę. Padły strzały Setki osób protestujących przeciwko antyislamskiemu filmowi zaatakowały dziś ambasadę USA w stolicy Jemenu, Sanie.
Wdarli się do ambasady i zdemolowali... Demonstranci wdarli się w piątek do budynku ambasady Syrii w Berlinie i zdemolowali część pomieszczeń.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz